"ילדים מחבלים": כך מוסתים הצעירים שיוצאים לרצוח ישראלים

 
עודכן 21:34 08/02/2016

מחנה הפליטים בשועפט הפך למקום מרכזי ממנו יוצאים ילדים ונערים לבצע פיגועים נגד ישראלים. בפרק ה-2 בסדרת הכתבות הבודקת את מניעי הצעירים שיוצאים לרצוח יהודים, גם גורמים מתוך העיר מודים: להסתה בכלי התקשורת הפלסטינית יש חלק מרכזי בשיקוליהם. "אי אפשר למנוע את הרגשות שלהם בעקבות מה שהם רואים בתחנות הפלסטיניות והערוצים הישראליים", טוען ראש הוועדה למאבק בגדר

 
 
 
 
 

הילדים במחנה הפליטים שועפט מכירים מקרוב, אולי יותר מכל נוער פלסטיני אחר, את תופעת "טרור הילדים". משם יצאו מחבלים רבים לפיגועים בירושלים והסביבה, ועשרות אם לא מאות מילדי השכונה נעצרו ונחקרו בחשד לביצוע ומעורבות בגל הטרור הנוכחי.

 

נער מקומי סיפר לחדשות 10 מדוע אותם צעירים יוצאים לרצוח ישראלים. הוא ציין את העוני והמצוקה במחנה ואמר: "כל יום ישראלים פורצים לאל-אקצא, כל יום מכים נשים באל-אקצא. אני בן אדם שרוצה לבוא ולהתפלל, למה מונעים ממני מלהגיע לאל-אקצא? זאת זכות היסוד שלי".

 

לפרקים נוספים בסדרה
>> עם טרופית וסכין: מה גורם לצעירים פלסטינים לצאת לרצוח יהודים?
>> איך מתמודדים כוחות הביטחון עם הגיל היורד של המחבלים?
>> "ילדים מחבלים": האם יש גם קולות אחרים בצד הפלסטיני?

 

 
הצעירים המיואשים והמוסתים יוצאים לבצע פיגועים. מהומות בשועפט (ארכיון)
הצעירים המיואשים והמוסתים יוצאים לבצע פיגועים. מהומות בשועפט (ארכיון) צילום : רויטרס
 

הנער מבהיר כי את המידע הזה הוא מקבל מערוצי החדשות הפלסטיניים. מדובר במסרים שמנסים להחדיר ללא הפסקה ברשתות הטלוויזיה הפלסטיניות וברשתות החברתיות, לפיהם ישראל משנה את הסטטוס קוו בהר הבית, ועומדת להרוס או לפגוע במסגד אל-אקצא.

 

אסמעיל אלח'טיב, ראש הוועדה למאבק בגדר, מודה כי אכן מתבצעת הסתה בתקשורת הפלסטינית וברשתות החברתיות, וטוען כי לכן לא יכולה להיות שליטה על התכנים אליהם נחשפים הצעירים. בנוסף הוא אומר שאותם מפגעים מוסתים גם מהסיקור בתקשורת הישראלית.

 

 

"הילדים של ימינו מושפעים ממה שקורה. לצד הזה יש פייסבוק ולצד הזה יש פייסבוק", הוא אומר, "אני לא יכול למנוע את הרגשות שלהם בעקבות הנושאים בחדשות שאנו שומעים באותו יום, בין אם אלה תחנות פלסטיניות, או מה שאנו רואים בערוצי הטלוויזיה הישראליים. קיימת הסתה בשני הצדדים".

 

הרשת מלאה בסרטוני הדרכה לאותם ילדים שרוצים לבצע פיגועים. באחד מהם לדוגמא, מסבירים מדוע כדאי לשים רעל בסכין לפני שיוצאים לפיגוע דקירה, כדי להביא לתוצאה חמורה יותר וטובה יותר.

 

אין מחלוקת, לא בצד הפלסטיני ולא בצד הישראלי, שההסתה הפרועה היא הדלק שמבעיר את גל טרור הילדים הזה - הסתה שממלאה את הוואקום בתוך הייאוש המתמשך במחנות הפליטים ובשטחים. עד שזה לא ישתנה - אף אחד לא יוכל לעצור את גל טרור הנערים.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.