מערכת הביטחון מציגה: הנגמ"ש הראשון המצויד במערכת המיגון "מעיל רוח"

 
עודכן 12:28 28/01/2016

מנהלת הטנקים במשרד הביטחון השלימה את ציודו של נגמ"ש ראשון מסוג נמר במערכת ההגנה "מעיל רוח", השומרת על כלי רכב צבאיים מפגיעת טילים. תא"ל ברוך מצליח: "נעניק לחיילים שלנו יתרון משמעותי בשדה הקרב"

 
 
 
 
 

התשובה ללוחמה נגד טרוריסטים בשטח בנוי? מנהלת הטנק במשרד הביטחון חושפת היום את הנגמ"ש הראשון המצויד במערכת ההגנה האקטיבית "מעיל רוח".

 

הנגמ"ש הראשון מסוג נמר מצויד במערכת, שאמורה לתת מענה לירי טילים נגד טנקים בעת כניסה של הכלי הצבאי לשטח עוין. בתום סדרת הניסויים, יותקנו המערכות על כלל הנמרים שייצאו מפס הייצור.

 

במהלך מבצע צוק איתן, נמתחה ביקורת על כך שצה"ל שלח לוחמים לקרבות בשכונות הטרור שג'אעיה כשהם על נגמ"שים מיושנים. טיל שפגע באחד מכלי הרכב הביא לאסון בו נהרגו מספר לוחמי צה"ל, ביניהם אורון שאול, שחמאס עד עתה מחזיק בחלקים מגופתו. בעקבות האסון, סירבו עשרות חיילי מילואים להיכנס על נגמ"ש לא ממוגן לעזה - ושוחררו משירות.

 

קודם לכן, הגנה המערכת - שהוצגה לראשונה בשנת 2009 - בעיקר על טנקי מרכבה. במארס 2011, לפני כחמש שנים, הצליחה מערכת היירוט לראשונה להציל את חייהם של חיילים בעת שבוצע לעברם ירי בסמוך לניר עוז. תמיר אשל, ראש מחלקת תורת שריון בצה"ל בעת הצגת המערכת, סיפר כי "מעיל רוח" מאפשר לטנקים להתמודד עם טילים לטווחים קצרים, מרקטות ועד לטילים שמקום שיגורם לא ברור.

 

 
נמר עם מערכת "מעיל רוח"
נמר עם מערכת "מעיל רוח" צילום : מערכת הבטחון
 

ראש מנהלת הטנקים במשרד הביטחון, תא"ל ברוך מצליח, סיפר: "בשבועות האחרונים השלמנו את האינטגרציה וההתאמה של מערכת 'מעיל רוח' להצבה על נמרים. בתום סדרת הניסויים שמתקיימת בימים אלה נתחיל בהצבה סדרתית של המערכת על גבי כלים נוספים. בכך ניישם את מדיניות משרד הביטחון לצייד כל נמר שיוצא מפס הייצור במערכת הגנה אקטיבית המבצעית היחידה בעולם, ובכך נעניק ביטחון ויתרון משמעותי בשדה הקרב".

 

 

על-פי החלטת משרד הביטחון, כל הנמרים החדשים יצוידו במערכת "מעיל רוח", שהשיגה הצלחה גדולה בהגנה על טנקי המרכבה במבצע צוק איתן. במערכת הביטחון אומרים כי ההחלטה תספק הגנה משמעותית נוספת לכל נגמ"ש.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.