"העוקץ הליטאי": 12 בני אדם נעצרו בחשד לעוקץ קשישים חוצה יבשות

 
עודכן 12:52 19/01/2016

המשטרה עצרה 12 בני אדם החשודים שרימו קשישים יוצאי חבר העמים וגנבו מהם סכומים גבוהים של כסף. עד כה נפתחו כ-270 תיקים בפרשה על ידי יחידת ההונאה של משטרת ישראל. מפקד המחוז הדרומי: "נמצה את הדין במלוא החומרה עם כלל המעורבים בפרשה"

 
 
 
 
 

"העוקץ הליטאי": המשטרה עצרה הבוקר (שלישי) כ-12 בני אדם בחשד לכך שפעלו ברשת הונאה הבינלאומית וגנבו מעשרות קשישים בישראל סכום כולל של מיליון שקלים.

 

המעצר התבצע בתום פעילות משטרתית חוצה יבשות, שנמשכה כשמונה חודשים. במהלך הפעילות הסמויה יצאו קצינים במשטרת ישראל לליטא לצורך עבודה משותפת עם המשטרה המקומית בפעילות כנגד שני חשודים מרכזיים שהפעילו את רשת ההונאה הבינלאומית.

 

על פי החשד, הפעילים ברשת היו מתקשרים למאות קורבנות קשישים בישראל יוצאי חבר העמים ומספרים להם שאחד מבני המשפחה נפגע. הם היו דורשים סכומים גבוהים מאוד של כסף, על מנת לפתור את האירוע מבלי לערב רשויות ובדרך כלל תוך התחזות לעורך דין. הכספים שנאספו היו מועברים בסוף כל יום לעביירים בכירים בליטא.


מדובר באחד מפרשיות העוקץ הגדולות שהיו במדינה ועד לרגע זה נפתחו כ-270 תיקים על ידי יחידת ההונאה של משטרת ישראל.

 

מפקד המחוז הדרומי, ניצב יורם הלוי מסר בתגובה: "ניצול קשישים חסרי ישע הינו מעשה שפל ובזוי. לקחת במרמה מאותם קשישים כספים שמיועדים לרוב לרכישת מזון ותרופות זהו מעשה חמור ביותר שפל המדרגה, רשעות וחוסר אנושיות. נמצה את הדין במלוא החומרה עם כלל המעורבים בפרשה".

 

 
גנבו מיליון שקלים מקשישים יוצאי חבר העמים
גנבו מיליון שקלים מקשישים יוצאי חבר העמים צילום : חטיבת דובר המשטרה
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.