הותר לפרסום: זהו המחבל שביצע את הפיגוע בתל אביב

 
עודכן 18:17 02/01/2016

נשאת מלחם, בן 31 מערערה, הוא המחבל שרצח אתמול את אלון בקל ושמעון רוימי בפאב הסמטה בתל אביב. המשטרה התירה לפרסם את תמונתו ופרטיו, בתקווה שהציבור יוכל לעזור למצוא אותו

 
 
 
 
 

פני המחבל: נשאת מלחם, בן 31 מערערה, הוא המחבל שביצע את פיגוע הירי הרצחני אתמול בתל אביב, בו נרצחו אלון בקל ושמעון רואימי - כך התירה הערב (מוצ"ש) המשטרה לפרסום.

 

מלחם, יליד 1984, תושב הכפר ערה שבמועצה האזורית ערערה, ישב בעבר בכלא הישראלי לאחר שניסה לחטוף נשק מחייל. זה קרה כשנה לאחר שבן דודו נורה למוות על ידי שוטרים ישראלים, שביצעו חיפוש בביתו והותקפו על ידיו. במהלך מעצרו, ניסה נשאת גם לתקוף שוטרים.

 

המצוד אחריו נמשך מאז הדקות שאחרי ביצוע הפיגוע אתמול, כבר יותר מיממה - כאשר הנחת היסוד של המשטרה היא שהוא מתחבא באיזור תל אביב.

 

 
מלחם, בתמונה שצולמה לפני כשנתיים
מלחם, בתמונה שצולמה לפני כשנתיים צילום : ללא
 

במקביל, הותר לפרסום תיעוד חדש מזירת הפיגוע. בתיעוד ממצלמת אבטחה ברחוב דיזנגוף, בשעה 14:23, נראה המחבל פוסע בנינוחות ברחוב הסואן של העיר, עם התרמיל השחור ובו תת מקלע מסוג פאלקון. כמה דקות לאחר מכן הוא ייכנס לחנות, ימלא שקית באגוזים, יניח אותה, ישלוף נשק מתיקו - ויחל במסע הרצח, בסיומו נעלמו עקבותיו.

 

 

על פניו, נראה כי זו לא הפעם הראשונה בה המחבל מסתובב בדיזנגוף. רואים אותו הולך בנחישות כשהוא מחפש יעד לפיגוע. הרבה מאוד עסקים באיזור פאב הסמטה, משמעם הרבה מצלמות אבטחה, וחלק מהחקירה מסתמכת על מצלמות האבטחה כדי למצוא עוד מידע.

 

על פי ירון בלום, בכיר שב"כ לשעבר, נראה כי "הבנאדם מאוד רגוע, שונה לגמרי ממאפייני המפגע מהשטחים שהיה מבוהל, יורה הרבה יותר בזריזות ולא נעלם כמו שהוא נעלם. הוא קר רוח, יש לו מטרה פה".

 

 
נשאת מלחם מסתובב בדיזנגוף, קצת לפני הפיגוע
נשאת מלחם מסתובב בדיזנגוף, קצת לפני הפיגוע צילום : מצלמות אבטחה
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.