ח"כ אמיר אוחנה בהשבעתו: "אני יהודי, ישראלי, מזרחי, הומו וליכודניק"

 
עודכן 19:16 28/12/2015

אמיר אוחנה הושבע היום לכנסת העשרים, ובכך הפך לחבר הכנסת הגאה המוצהר הראשון משורות הימין. בעת השבעתו הודה גם להוריו, לבן זוגו ולילדיו: "חבריי למשכן, בקשו, עשו ורידפו טוב"

 
 
 
 
 
ח"כ אמיר אוחנה בעת השבעתו לכנסת העשרים
ח"כ אמיר אוחנה בעת השבעתו לכנסת העשרים צילום : דוברות הכנסת
 

חבר כנסת חדש הצטרף למשכן: אמיר אוחנה הושבע היום (שני) כחבר כנסת מטעם מפלגת הליכוד, לאחר פרישתו של ח"כ סילבן שלום מהחיים הפוליטיים, והצטרף לכנסת העשרים.

 

אוחנה, חבר הכנסת הגאה המוצהר הראשון משורות הימין, הגיע לטקס ההשבעה עם בן זוגו, ילדיו, הוריו ותומכים רבים, אך מספר חברי כנסת חרדים יצאו מהמשכן במהלך נאומו.

 

"הנני כאן, בן לאסתר ומאיר שעלו ממרוקו כדי לבנות מדינה, עם החצי השני שלי ואהוב ליבי, אלון, ועם שני ילדיי הקטנים, דוד ואלה, וכמו שדוד ניצח את גוליית בעמק האלה, הנני כאן כנגד כל הסיכויים", כך פתח חבר הכנסת הטרי, אמיר אוחנה, את נאום השבעתו המרגש לכנסת. "אני כאן עם כל מי שאני, ומה שאני, מה שבחרתי ומה שלא, גאה באלה וגם באלה".

 

 

"אני יהודי, ישראלי, מזרחי, הומו, ליכודניק, ביטחוניסט, ליברל ואיש הכלכלה החופשית. מה בא קודם? הכל בא יחד. כשרודפים יהודי בזעקות 'איטבח אל יהוד', אני קודם כל יהודי", הוסיף אוחנה, "כשמבקשים להקטין ולהעלים תרבות - אני מזרחי, כשמוציאים דיבתם של חיילי צה"ל וכחות הביטחון - אני חייל, וכשדוקרים למוות נערה צעירה במצעד שכולו אהבה וסובלנות - אני הומו שלא מייחל ליום שיבוא, אלא קם ומביא אותו".

 

 
ח"כ אמיר אוחנה. "אני כאן עם מה שבחרתי ומה שלא, גאה באלה ובאלה"
ח"כ אמיר אוחנה. "אני כאן עם מה שבחרתי ומה שלא, גאה באלה ובאלה" צילום : חדשות 10
 

אוחנה סיים את דבריו באיחול לחבריו החדשים: "אאחל לעצמי לזכור את יומי הראשון כאן, את מה ואיך שבאתי לעשות כאן, ואני מאחל את זה גם לכם. חבריי למשכן, עשו ורידפו טוב. ספרי ההיסטוריה נכתבים בעוד אנו מדברים, והמציאות אינה קופאת במקום, בואו נחשוב באיזה צד של ההיסטוריה נרצה להיזכר אנו".

 

ח"כ יולי אדלשטיין, יו"ר הכנסת, אמר בסוף נאומו של אוחנה כי לדעתו לפי הנאום נראה שהכנסת התברכה באדם שכבר הגיע מוכן לתפקידו החדש.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.