סקר: רוב הציבור בעד הוצאת הארגון "שוברים שתיקה" מחוץ לחוק

 
עודכן 21:32 18/12/2015

53 אחוזים מהישראלים, בסקר שערך מכון TNS טלסקר עבור התוכנית "שישי עם אילה חסון", חושבים כי הארגון, שמפרסם עדויות של חיילי צה"ל על הנעשה בשטחים, צריך להיות לא חוקי; רק 22 אחוזים מתנגדים. במקביל, 19 אחוזים מהנשאלים בלבד סבורים כי הביקורת החריפה שנמתחה השבוע על נשיא המדינה ראובן ריבלין אינה לגיטימית, אבל שליש מהנשאלים הודו כי זו עלולה להוביל להסתה נגד הנשיא

 
 
 
 
 

למעלה ממחצית מהציבור היהודי בישראל תומך בהוצאת ארגון "שוברים שתיקה" שפועל להפצת עדויות חיילים על הנעשה בשטחים, אל מחוץ לחוק.

 

על פי סקר מכון TNS ישראל שנערך עבור תכניתנו "שישי עם אילה חסון" - 53% מהנשאלים בעד הוצאת הארגון אל מחוץ לחוק. 22% מתנגדים. 25% - לא ידעו להשיב.

 

פעילות הארגון עלתה השבוע שוב לכותרות במהלך כנס "הארץ", בו השתתף גם נשיא המדינה ראובן ריבלין, בניו יורק. שר הביטחון משה יעלון ניצל את ההזדמנות כדי להחליט כי אנשי הארגון לא ייפגשו יותר עם חיילי צה"ל; שר החינוך נפתלי בנט אסר עליהם להיכנס גם למערכת החינוך, וטען בראיון לחדשות 10 כי אנשי הארגון "רוצים לבודד את ישראל בעולם כמו ה-BDS".

 

בהמשך, הפיץ ארגון הימין "אם תרצו" סרטון בו כינה את אנשי הארגון "שתולים" של מדינות זרות, הפועלים נגד ישראל. בעקבות כך, טען אבנר גבריהו, אחד ה"שתולים" מהסרטון, כי מדובר בהתרת דמו, והוסיף: "גבלס היה גאה בתעמולה הזו".

 

 
עובדת בארגון "שוברים שתיקה"
עובדת בארגון "שוברים שתיקה" צילום : רויטרס
 
נשיא המדינה נשא דברים בכנס הפתיחה של "תקווה ישראלית בחינוך" לשנת תשע"ו
נשיא המדינה נשא דברים בכנס הפתיחה של "תקווה ישראלית בחינוך" לשנת תשע"ו צילום : קובי גדעון, לע"מ
 

בתשובה לשאלה, "מה דעתך על המתקפה האחרונה ברשתות ובחלק מערוצי התקשורת כנגד נשיא המדינה" - שליש מן הנשאלים השיבו שהביקורת לגיטימית, אך גורמת להסתה שעלולה לסכן את הנשיא; 32% סבורים שהביקורת לגיטימית ואינה עולה לכדי הסתה; 19% סבורים שהביקורת אינה לגיטימית.

 

פוסט שעלה בעמוד הפייסבוק של ערוץ 20 השבוע יצא נגד השתתפותו של ריבלין בכנס בניו יורק, וקרא "הוא לא הנשיא שלי". מנכ"ל הערוץ הודה כי "הניסוח לא היה מוצלח", אבל הביקורת הגיעה גם לעימות פומבי ומכוער בין ראש הממשלה נתניהו לבין יושב ראש האופוזיציה הרצוג - כאשר הרצוג דרש מנתניהו לגנות את הביקורת על הנשיא, ונתניהו דרש מהרצוג לגנות את "שוברים שתיקה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.