בן שלישי של אורית סטרוק נפצע בפיגוע: "הוא גיבור, הסתער על המחבל בידיים חשופות"

 
עודכן 16:25 09/12/2015

חברת הכנסת לשעבר ואחת מראשי הישוב היהודי ביו"ש, אורית סטרוק, הגיעה לבית החולים שערי צדק כדי לבקר את בנה יצחק, שנפצע היום בפיגוע הדקירה בחברון - בן שלישי שלה שנפצע באירוע טרור. היא סיפרה כיצד תפקד באומץ, וקבלה על כך שהפיגוע היה ידוע מראש: "צריך לאטום את המדרגות, שהערבים יילכו 10 דקות מסביב"

 
 
 
 
 

אחד הפצועים קל היום בפיגוע הדקירה בבית הדסה שבחברון הוא יצחק, בנה של אורית סטרוק - הבן השלישי של המתנחלת, לשעבר חברת הכנסת מהבית היהודי, שנפגע מאירוע טרור.

 

"היה נס גדול. הוא פצוע קל, חתך ברגל ושבר ביד. אפשר רק להודות לקב"ה", אמרה סטרוק, "יצחק סיפר שהמחבל דקר את החייל, ואז הוא הסתער עליו בידיים חשופות, וברוך השם היו אחרים שהשלימו את העבודה... יצחק לא יכול היה להתמודד איתו לבד. הוא גיבור.

 

"יחד עם זה, זה אירוע כל כך צפוי שאסור היה שיקרה. פיגוע ידוע מראש. מגיע לחברון לחיות בבטחה, ויש דרכים פשוטות לסדר את זה. גם אם הערבים יילכו 10 דקות מסביב, זה שווה חיים של אנשים?", אמרה סטרוק, וסיפרה על פגישה שהיתה לה עם מפקד האוגדה לאחר הפיגוע הקודם בסמוך למערכת המכפלה, בו נפצע גנאדי קאופמן, שוטר, באורח קשה מאוד.

 

"ישבתי מולו ואמרתי לו שאת המדרגות בסמוך לבית הדסה צריך לסגור - שם יהיה הפיגוע הבא", סיפרה. "זו נקודת תורפה כל כך ברורה, למה צריך להשאיר את זה פתוח? ולמה תמיד מרקם החיים של הערבים חשוב יותר מזה שלנו? החיים בכל מקרה יותר חשובים ממרקם חיים". לדבריה, מפקד האוגדה אמר לה כי יש חייל שמאבטח את המקום, ונענה על ידה: "אז ידקרו חייל ואז את האזרחים שלידו".

 

בפיגוע נפצע חייל גבעתי שנדקר בראשו, אף הוא - כמו יצחק סטרוק - באורח קל.

 

 
חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, מבקרת את בנה שנפצע בפיגוע
חברת הכנסת לשעבר אורית סטרוק, מבקרת את בנה שנפצע בפיגוע צילום : ללא
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.