למה הפרסומת החדשה של נועם טור מעוררת סערה?

 
עודכן 15:28 03/12/2015

נועם טור חשב שהוא יוצא לחלטורה נעימה בהפסקת הפרסומות- ומצא את עצמו מותקף מכל עבר. בן זוגה של קרן פלס הוא כוורן וחובב טבע באופן כללי ועכשיו הוא מפרסם פרויקט נדל"ן חדש על חוף הים- מה שמתנגש עם חייו הפרטיים ומעורר הרבה זעם. לכל הפרטים

 
 
 
 
 

די ברור למה ליהקו את נועם טור, נער החופים לשעבר, הגולש עם התלתלים - לקמפיין הזה - שמקדם מתחם מגורים חדש שייבנה סמוך לחוף אכזיב, רק 250 מטר מהמים. טור, אבא לשניים, התפרסם לפני 8 שנים בעונה הראשונה של "הישרדות", כבר אז הוא הדגיש את זה שהוא חי ביישוב חופית ליד הים - חובב מושבע של מים, טבע ודבורים. בקיצור - דמות קלאסית לפרסום מתחם מגורים חדש ומפתה סמוך לים. רק מה - יש בעיה.


הפרויקט מעורר הרבה מחלוקת בשבועות האחרונים - נטען שהוא פרויקט לא סביבתי בעליל: באתר של עמותת אדם טבע ודין מנהלים נגדו מתקפה בשנים האחרונות - כולל הצעת חוק אחת שעברה בכנסת - לביטול התכנית לבנייה בחופים: נטען שהשטח גובל בגן הלאומי אכזיב, ושהבניה כל כך קרובה לחוף - בשירותם של המעטים שיכולים להרשות לעצמם- עלולה לשנות את אופי המרחב מציבורי לפרטי. בפייסבוק נפתחה קבוצה "לא בונים בית באכזיב", שמפרטת את נזקי הבניה הצפויה באיזור.


ויכוחים כאלה מוכרים- אבל במקרה של נועם זה יותר מסובך: בספטמבר האחרון הוא ובת זוגו קרן פלס יצאון לשטח להפגין את זעמם על כריתת עצי האקליפטוס בשמורת נחל אלכסנדר, סמוך לביתם- הכריתה הם טענו פוגעת בהאבקת הדבורים - הסרטונים והתמונות הופצו ברשתות החברתיות. יושבת ראש רשות הטבע והגנים- נגדה יצא אז נועם- השיבה אמש (רביעי) אש בסטטוס זועם: "אז בוקר אחד מתעוררת משפחת פלס-טור (כותבת טלי טננבאום) ומחליטה שהיא מצילה את הסביבה במדינת ישראל. התראיינו על איך רשות הטבע והגנים מזיקה לסביבה וכורתת עצים ופוגעת להם בפרנסה. "שכחו" לציין שמדובר בכמה מאות עצים מתוך עשרות אלפים, "שכחו" לציין שזה לצרכי מחקר ובעיקר "שכחו" שהם לא באמת מבינים על מה הם מדברים...בנתיים, נועם טור "מציל" את חוף אכזיב. תמורת הרבה כסף. מעניין אם היה "מציל" באותה צורה את הדבורים שכל כך יקרות לליבו. צביעות."

 

יזמי הפרוייקט טוענים היום שהוא אינו פוגע בערכי טבע או בחוף- שהוא עבר את כל ההליכים והערעורים: בכל מוסדות המשפט והתכנון האפשריים במדינת ישראל - וגם נועם טור מגן היום על הלקוח שאותו הוא מפרסם- וגם על עצמו - וכותב: בסוף השבוע האחרון ביקרתי באכזיב ופגשתי שם תושבים מהאזור ששמחו לראות אותי וסיפרו לי עד כמה הם מאושרים מכך שמחזירים לחיים אזור שהיה פעם סמל ליופי ולחיים טובים, חשוב לציין כי תכנית שכונת אכזיב אושרה על פי כל הדרישות והתקנות המנהליות..."

 

לעוד כתבות במדור גיא פינס - הקטעים החמים

ערב טוב עם גיא פינס בצפייה ישירה ב-VOD של nana10

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.