בדרך להכרעה: מי יעמוד בראשות המוסד?

 
עודכן 00:16 27/11/2015

בעוד חודש יסיים תמיר פרדו את כהונתו בראשות הביון הישראלי ובימים האחרונים השלים ראש הממשלה סבב ראיונות למועמדים להחליפו. הכירו את שלושת המועמדים. ההכרעה בקרוב

 
 
 
 
 

קצת יותר מחודש נותר עד שיחלפו חמש השנים לכהונתו של ראש המוסד, תמיר פרדו. שלושה מועמדים מתמודדים על הכניסה לנעליו של ראש גוף הביון הישראלי ובקרוב עתיד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לקבל את ההחלטה על המינוי. עם זאת, במערכת הביטחון לא יודעים לומר האם ישנו מועמד נוסף שנתניהו בודק - מחוץ לשורות הארגון החשאי.

 

בתוך המוסד, ובעיקר בצמרת שלו, היו מי שחששו שכמו במקרה של המשטרה, גם כאן תהיה גרירת רגליים עד קבלת ההחלטה על המינוי. ראש המוסד הנוכחי פרדו מאוד מעוניין לסיים את תפקידו במועד - ב-6 בינואר. לפי שעה נראה שכך אכן יהיה.

 

בשבועיים האחרונים נפגש ראש הממשלה פעמיים עם כל אחד משלושת המועמדים לתפקיד מבין שורות הארגון - יוסי כהן, רם בן ברק ו-נ'. לפי שעה אין כל עדות לכך שלנתניהו יש גם מועמד רביעי מחוץ לשורות המוסד. על פי ההערכות, ההחלטה על המינוי הרגיש תתקבל בתוך שבועות ספורים על מנת לקיים את החילופים במועד שנקבע.

 

 
ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן
ראש המועצה לביטחון לאומי, יוסי כהן צילום : חדשות 10
 
רם בן-ברק, מנכ"ל המשרד למודיעין
רם בן-ברק, מנכ"ל המשרד למודיעין צילום : חדשות 10
 

יוסי כהן 

 

כהן, יליד ירושלים, נשוי ואב לארבעה ילדים. בעל ניסיון של 30 שנות שירות בתפקידי שטח מבצעיים ומודיעיניים ובתפקידי מטה ניהוליים. בראשית העשור שימש סגן וממלא מקום ראש המוסד. קודם לכן הוא שימש ראש אגף צומת בארגון, האחראי על הפעלת הסוכנים של הארגון. בקיץ 2013 הוא נבחר על ידי נתניהו לתפקיד ראש המטה לביטחון לאומי המשמש גם כיועץ לביטחון לאומי עבור ראש הממשלה.

 

רם בן-ברק

 

בן-ברק, יליד נהלל, נשוי ואב לשלושה ילדים. הוא החל את דרכו בסיירת מטכ"ל עבר לשרת בתפקידי שטח ביחידות המבצעיות של המוסד. במשך שני עשורים שירת במגוון תפקידי שטח ופיקוד מבצעיים באגף "קשת" של הארגון ארגון עד לתפקיד ראש אגף המבצעים, משנה וסגן ראש המוסד. בדצמבר 2014 הוא מונה למנכ"ל המשרד לענייני מודיעין והמשרד לנושאים אסטרטגיים.

 

נ'

 

בניגוד לשני המועמדים האחרים, נ' עדיין נתון בין הצללים המגיעים עם השירות במוסד. נ', יליד תל אביב, צמח כמו ראש המוסד פרדו באגף קשת של הארגון. בימים אלה משמש נ' כסגנו של ראש המוסד וממלא מקומו. בעבר, כמו בן ברק, הוא שימש ראש אגף קשת של המוסד, שאחראי על מעקבים, פריצות והאזנות.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.