תיק בל"ד: תנועה שרוצה בהשמדת ישראל, או מפלגה שסובלת מרדיפות פוליטיות?

 
עודכן 21:38 28/11/2015

במשך שנים רבות, הולכת מפלגת בל"ד על הקו הדק שבין מה שמאפשרת הדמוקרטיה הישראלית, למה שגורמי הביטחון מגדירים כעבירות על ביטחון המדינה. וגם כיום, כשהמפלגה עדיין מיוצגת בכנסת, יש מי שאומר שהשליט האמיתי בה הוא עזמי בשארה, המושך בחוטים מקטאר. בל"ד בתגובה: "דוחים בשאט נפש את הניסיונות להדביק מימד בטחוני"

 
 
 
 
 

לאחרונה נכנס חבר כנסת לשעבר לשנת מאסר בכלא, אחרי שהורשע במגע עם סוכן זר. אבל איכשהו, הסיפור של סעיד נפאע חמק לחלוטין מתחת לרדאר.


יש מי שרואה ברגע הזה את שיאו של מסע רדיפה שמתנהל נגד מפלגה פוליטית בישראל, ויש מי שרואה בו את רגע השפל של מפלגה שמנצלת את המשחק הדמוקרטי כדי לחתור תחת המדינה בכל אמצעי שבידה.

 

וגם אם השם של נפאע לא אומר לכם הרבה, את הסיפור של חבריו למפלגה אתם מכירים היטב, ואולי הגיע הזמן לשאול, לאן בעצם האנשים האלה מכוונים.

 

שלושה חברי כנסת יש לבל"ד בבית הנבחרים הישראלי. תקופה ארוכה הם מספקים הופעות שקשה לשכוח, אבל כדאי לשים לב דווקא לרצף האירועים שמסתתר מאחורי ההופעות המתוקשרות.

 

 
ח"כ לשעבר סעיד נפאע עם כניסתו לכלא גלבוע
ח"כ לשעבר סעיד נפאע עם כניסתו לכלא גלבוע צילום : חדשות 10
 

בשנת 2003 עיסאן וסרחאן עתמאללה, חברים מרכזיים בבל"ד, מקימים בישראל תשתית טרור שממומנת ומופעלת מרחוק על ידי חיזבאללה. הם מורשעים ונשלחים למאסר. חמש שנים לאחר מכן ראווי סולטאני, פעיל במפלגה ובנו של היועץ המשפטי שלה, נפגש עם סוכן חיזבאללה באירופה ומוסר לו מידע על הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי ומונחה להעביר מידע על גורמים נוספים בצה"ל. העונש - חמש שנות מאסר.

 

באפריל 2010 ד"ר עומר סעיד, פעיל בל"ד מרכזי נשלח לשבעה חודשי מאסר בגין מתן שירות לסוכן חיזבאללה. ולפני שבוע כאמור נשלח ח"כ לשעבר נפאע לשנת מאסר, לאחר שנפגש עם סגן מזכ"ל ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין - ארגון שעומד מאחורי אינספור פיגועים נגד מטרות ישראליות. ומעל כל אלה, כמובן, מרחפת רוחו של מייסד המפלגה ומי שנחשד בריגול לחיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה - ד"ר עזמי בשארה. וכדי לפרק את הסיפור המורכב הזה כדאי להתחיל בדוחא.

 

 

אז הנה סיפור שיכול כנראה לקרות רק כאן - חבר כנסת שחשוד באחת העבירות החמורות ביותר בספר החוקים זוכה לכבוד מלכים בטקס הוקרה חגיגי. וכאן הסיפור מסתבך עוד יותר, כי יש מי שטוען שממקום מושבו עדיין מנהל החשוד בריגול מפלגה, בתוך בית הנבחרים של המדינה שבה בגד לכאורה. וכל זה קורה תחת חסותה של מדינה מפוקפקת שמעורבת עד צוואר במימון ארגוני טרור בינלאומיים.


כן. לכאורה קטאר היא המקום האחרון שד"ר עזמי בשארה היה אמור להגיע אליו. ליברל, נאור, מי שנתפס כאחד האינטלקטאולים הגדולים של דורו - אם תרצו, הליבוביץ' הפלסטיני. אלא שמי שעקב אחרי הקריירה של בשארה לאורך השנים טוען שהד"ר, ממש כמו המדינה שמארחת אותו כיום, ידע תמיד לדבר בשני קולות.

 

 
ח"כ עזמי בשארה מקבל תעודת הוקרה מבני סכנין
ח"כ עזמי בשארה מקבל תעודת הוקרה מבני סכנין צילום : חדשות10
 

כבר בסוף שנות התשעים קיבל היועץ המשפטי לממשלה דאז אליקים רובינשטיין מידע מהשב"כ, כי בנוכחות של בשארה בבית הנבחרים יש משום סכנה ביטחונית. בשארה התמודד אז על ראשות הממשלה, לא פחות. 8 שנים הצליח בשארה ללכת על הקו הדק שסיפקה לו הדמוקרטיה הישראלית עד ששירות הביטחון הכללי הצליח לסגור מעגל - ראיות לכך שבשארה העביר מידע לחיזבאללה. את התשלום אגב, הוא לכאורה קיבל ממש מתחת לאף של המשטרה - חלפן הכספים שלו ישב במרחק של פחות ממאתיים מטרים מתחנת המשטרה במזרח ירושלי.


האזנות ומעקבים במשך תקופה ארוכה

 

באפריל 2007 בשארה יצא מחדר החקירות של סגן ניצב ירון לונדון, ולא חזר עוד. שבועיים לאחר מכן הגיש את מכתב ההתפטרות שלו לקונסול ישראל בקהיר. מה בדיוק ידעו בשב"כ? החקירה הזאת עדיין פתוחה ולכן חסויה. מה שידוע הוא שבשארה היה נתון להאזנות ומעקבים במשך תקופה ארוכה ושהחומרים שנאספו לטענת השב"כ הם חד משמעיים. בבל"ד מנגד, מתעקשים שמייסד המפלגה שילם את המחיר על פעילותו הפוליטית.


אז מה בעצם רוצים בבל"ד? תלוי את מי שואלים. יוצאי שב"כ ומזרחנים עימם שוחחנו טוענים שמדינת כל אזרחיה היא רק התחנה הראשונה בדרך, שבחדרי חדרים בעיקר חולמים שם על היום שבו יתמוטט המפעל הציוני. במפלגה עצמה טוענים שמדובר בקשקוש. כך או כך עושה רושם שבבל"ד הביאו, כמעט לדרגת אומנות, את ההליכה על הקו הדק שמאפשרת הדמוקרטיה. וזה אומנם אומר רבות על הדמוקרטיה הישראלית אבל לעתים פשוט מוציא מן הדעת. וזה אגב חלק בלתי נפרד מהטקטיקה הפוליטית.

 

"חבל שערוץ 10 נגרר לעלילת דם"

ממפלגת בל"ד נמסר בתגובה: "תנועת בל"ד דבקה בפעילות פוליטית ולגיטימית במסגרת החוק. כך היה וכך יהיה. אנו דוחים בשאת נפש את הניסיונות להדביק מימד ביטחוני לפעילות הציבורית הדימקרטית של בל"ד. עזמי בשארה הוא מייסד בל"ד ומתווה דרכה ולמרות כל מה שנטען בכתבה אין לח"כ בשארה שום מעמד ארגוני במפלגה, והוא עוסק במחקר אקדימי ותו לו".

 

"ישנה אווירה של הסתה שמתחליה בנתניהו ועוברת דרך ליברמן ובנט ושאר אנשי הימין, המטרה לעשות דה לגטימציה פוליטת לבל"ד ולפעילות הפוליטית של החברה הערבית בל״ד היא חלק מועדת המעקב ומהרשימה המשותפת ויש לה פעילות פרלמנטרית ופוליטית וחברתית ענפה בכל תחומי החיים ועמדות פוליטיות שהזרם ההגמוני בפוליטיקה הישראלית אינה יכול לסבול בגלל שהוא אנטי דימקרטי.ברורו שאנשים אנטי דימקרטיים יתנגדו למדינה של כל אזרחיה ולמדינה דימוקרטית לא גזענית".

 

"בל"ד מחנכת את צעיריה לערכי הדימוקרטיה והמאבק הפוליטי הלגיטימי ומנהיגה בפעילות במאבק פוליטי ציבורי גלוי והרמיזות לפיהם בל"ד פועלת מחוץ לחוק הם עלילת דם וחבל שערוץ 10 נגרר אליה".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.