תושבת הצפון שנופפה בסכין בעפולה לא תואשם בניסיון לבצע פיגוע

 
עודכן 22:36 28/10/2015

אסרא עאבד נורתה אחרי שניסתה לדקור חייל בתחנה המרכזית בעפולה לפני שלושה שבועות. אלא שבמערכת הביטחון הישראלית העריכו: היא לא התכוונה לפגע, אלא התחזתה במטרה שיירו בה למוות

 
 
 
 
 
ההשתלטות על עאבד, לפני שלושה שבועות
ההשתלטות על עאבד, לפני שלושה שבועות
 

היא תועדה מנופפת בסכין לעבר כוחות הביטחון בתחנה המרכזית בעפולה ונורתה לאחר שניסתה לדקור חייל. עם זאת, בפרקליטות מחוז הצפון מסתמן כי אין כוונה להגיש נגדה כתב אישום ביטחוני. במקום זאת, היא ככל הנראה תואשם בעבירות פליליות קלות יותר. מחר היא תובא פעם נוספת לבית המשפט לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרה.

 

ההחלטה של הפרקליטות מסתמנת אחרי שנמסרה לידיה חוות דעת של השב"כ והמשטרה הקובעת כי אסראא עאבד לא התכוונה לבצע פיגוע. עאבד, סטודנטית בטכניון, הודתה בחקירתה שהגיעה לתחנה המרכזית במטרה לדקור שוטר או חייל - החשדות העומדים נגדה - לאחר שראתה כי מבצעי פיגועי דקירה בירושלים נורו על ידי אנשי משטרה וצבא ישראלים, והתכוונה גם היא להיות שאהידית.


מחוות הדעת עולה כי עאבד, תושבת נצרת בת 30 ואם לילדה, מעורערת בנפשה ובעלת היסטוריה של ניסיונות אובדניים ואשפוזים פסיכיאטריים. במהלך החקירה עלה כי על רקע פרידה מבן זוגה היא החליטה להתחזות למחבלת ולהגיע למקום הומה אדם כשהיא חמושה בסכין כדי להוביל לכך שכוחות הביטחון יירו בה.

 

במקביל מסתמן כי לוחמי משמר הגבול שירו בעאבד, לא יואשמו. בימים שאחרי נסיון הפיגוע, מתח אביה של עבד, זידאן, ביקורת על כוחות הביטחון שביצעו ירי לעבר פלג גופה התחתון של המחבלת. "הם היו מספיק מיומנים כדי להשתלט עליה, אבל העדיפו לירות", אמר. "ניכר כאן היחס השונה ליהודים ולערבים. הרוצח שירה ביצחק רבין עדיין חי ונושם".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.