הנתיחה קבעה: האריתריאי הפטום זרהום מת מהירי, לא מהלינץ'

 
עודכן 12:11 21/10/2015

יומיים וחצי לאחר שנורה והוכה בעת שנחשד כמחבל בתחנה המרכזית בבאר שבע, קבעה הנתיחה שלאחר המוות כי הפטום זרהום מת כתוצאה מהירי של המאבטח, ולא מהמכות שהיו לאחר מכן. עוד קודם לכן הודיעו המשטרה כי תחקור את המעורבים בלינץ', ומצ"ח כי תבדוק את השתתפותם של חיילים באירועים דומים

 
 
 
 
 

נהרג מכדורי האקדח. הנתיחה שבוצעה לאזרח האריתריאי הפטום זרהום, ושהסתיימה הבוקר (רביעי), קבעה כי האזרח האריתריאי שמצא את מותו במהומה בתחנה המרכזית בבאר שבע ביום ראשון מת מכדורי המאבטח שחשב אותו בטעות למחבל - ולא מהלינץ' שביצעו בו הנוכחים במקום לאחר מכן.

 

לאחר שהבדואי מוהנד אל-עוקבי רצח את החייל עומרי לוי ז"ל וחטף את נשקו, הוא החל במסע ירי בתחנה. זרהום, שחזר ממשרד הפנים לאחר שחידש את ויזת העבודה שלו במשתלה בחבל הבשור, נמלט אף הוא מהמחבל - אבל אחד המאבטחים במקום חשד בו כמחבל, וכאשר זרהום מועד ומנסה לקום, זה ירה בו והפיל אותו על הקרקע. מכאן והלאה התגלגל האירוע הקשה, במהלכו הטיחו הנוכחים בעובד הזר ספסלים וכסאות, כדי לוודא את מותו.

 

שישה קליעים לכבד

 

במכון לרפואה משפטית באבו כביר גילו בפניו ובגולגולתו של זרהום שברים רבים, אך בגופו נמצאו שישה קליעים שנורו לעברו ופגעו בכבד שלו - מה שהוביל לדימום נרחב ולמותו.

 

חבריו של הפטום קיבלו בהלם את הידיעה על מותו - אריתריאים וישראלים כאחד. חבריו ומעסיקיו סיפרו על אדם ישר, מצחיק ומקסים. גם נהג האוטובוס מאיר סקא מחברת מטרופולין, שהתראיין לחדשות 10 וניסה למנוע את הלינץ', סיפר כי המראות הקשים לא עוזבים אותו.

 

 
הפטום זרהום, העובד האריתריאי שנהרג בשוגג בתחנה המרכזית בבאר שבע
הפטום זרהום, העובד האריתריאי שנהרג בשוגג בתחנה המרכזית בבאר שבע צילום : רפרודוקציה
 

נכון לאתמול, עדיין חיפשו במשרד הפנים את קרוביו של הפטום, כדי לדעת גם לאן לשלוח את הגופה וגם לאן להעביר את הפיצויים על מותו.

 

במשטרה הודיעו כי יחקרו את המעורבים בלינץ', על פי סרטוני האבטחה מהזירה. עם זאת, הממצאים עשויים להשפיע על ההחלטה, שלדבריהם של עורכי דין מובילים, יכולה להוביל לסערה במדינה - ו/או להססנות מצד כוחות הביטחון. גם במצ"ח הוסיפו אתמול כי יבדקו את תפקודם של חיילי צה"ל באירוע, כמו גם את מעורבותם בתקיפות נוספות של מחבלים לאחר שכבר הפסיקו להוות סכנה.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.