הטרור במספרים: 300 עצורים בשבועיים על יידוי אבנים ובקבוקי תבערה, כחצי מהם קטינים

 
עודכן 13:57 12/10/2015

ניצב בנצי סאו, ממלא מקומו של המפכ"ל, הופיע בוועדת הפנים של הכנסת וסיפר על הנתונים שמאחורי גל הטרור הנוכחי. לדבריו, מדיניות המשטרה החדשה ותגבור הכוחות בבירה הובילו ל-68 שוטרים פצועים, אבל גם לזמן תגובה של עד דקה וחצי במקרה של פיגוע. בנוסף, הודיע סאו כי הוקמה מפקדה שמשימתה לאבטח את כביש 6

 
 
 
 
 
מחבלים פלסטינים מיידים אבנים בבית עומר בסמוך לחברון
מחבלים פלסטינים מיידים אבנים בבית עומר בסמוך לחברון צילום : רויטרס
 

הנתונים שמאחורי גל הטרור: ניצב בנצי סאו, ממלא מקומו של מפכ"ל המשטרה, הגיע היום לוועדת הפנים של הכנסת, לדיון בנושא המצב הבטחוני בנוכחות השר לבטחון פנים גלעד ארדן ומפקד מחוז ירושלים צ'יקו אדרי, והתייחס לאירועים השוטפים את המדינה בשבועות האחרונים.

 

הנתון המעיד יותר מכל, כך נדמה, על היקפו של הגל, נוגע לכמות העצורים ולזהותם: כ-300 בני אדם נעצרו בשבועיים בלבד לאחר יידויי אבנים ובקבוקי תבערה, אולם יותר מחצי מהם קטינים, וחלקם בגיל בו אינם ברי ענישה.

 

"יש בממוצע מאות אירועים של יידויי בקבוקי תבערה ואבנים מדי שבוע", אמר סאו בדיון, בו סיפר כי כ-2,000 שוטרים תגברו את המחוז בשבועות האחרונים - מה שיצר זמן תגובה לאירוע של שניות בודדות עד דקה וחצי. "נקטנו בתפיסת ביטחון חדשה, בה השוטרים קיבלו הנחיה ליצור חיכוך עם המפגעים כדי להגן על האוכלוסיה האזרחית. כתוצאה מכך נפצעו כ-68 שוטרים מיידוי אבנים, ירי ובקבוקי תבערה".

 

לגבי הר הבית, אמר מ"מ המפכ"ל כי "האמירה הברורה של משטרת ישראל היא למנוע כל הסתה ואלימות במקום". 54 יהודים הורחקו במסגרת זו מאיזור יהודה ושומרון, ו-62 ערבים הורחקו מהר הבית ומהעיר העתיקה. "נמשיך להרחיק את כל מי שינסה להבעיר את הר הבית, יהודים וערבים כאחד", הצהיר.

 

לא רק ירושלים ניצבת על הפרק, בגל הנוכחי - ובשבוע האחרון נרשמו אף נסיונות פיגועי בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כביש 6. בעקבות כך, הוקמה מפקדה שמשימתה למנוע סיכון בכביש האגרה הגדול בישראל, שהתוואי שלו עובר בסמוך לישובים ערבים רבים.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.