עורכת הדין שעושה שם טוב לתחום הגירושין ודיני המשפחה

 
עודכן 08:55 06/10/2015
 
 
 
 
 
צילום : שירן כרמל
 

עורכת הדין רות דיין - וולפנר, העוסקת בדיני משפחה, היא בעלת אחד המשרדים הנחשבים והגדולים בארץ בתחום. דיין - וולפנר, בת 46, אם לשני ילדים, בני 18 ו 15, נמצאת בזוגיות שנייה כבר שנים.

 

"למדתי משפטים בגלל 24, היא מספרת, סיימתי עשיתי סטאז' ואחרי זה החלטתי שאני רוצה להתעסק במעמד האישי. עבדתי במשרד שעסק בדיני ביטוח ולמרות שאהבתי את התחום, עשיתי כמה קורסים, שעסקו בענייני משפחה. התחום ריתק אותי, משום שמדובר כאן באנשים ובדרך כלל בתקופה הכי קשה בחייהם. אז החלטתי שזהו התחום בו אני רוצה לעסוק. בהתחלה הייתי שכירה ולא מכן פתחתי משרד עם חברה. עבדנו יחד שבע שנים, השותפות התפרקה ויצאתי לדרך עצמאית. מאז יש לי משרד שרק גדל עם השנים".

 

חולמת גם למנף את העסק שלך? השתתפי בפעילות נשים מובילות עסקים>>

 

 

מדוע רוב העובדים תחתייך הן נשים?

"מדי פעם עובר כאן גם עורך דין גבר. זה לא אג'נדה שיש כאן רק נשים, אבל יצא ככה. אני לא מחפשת רק עורכות דין, מתוך מחשבה שזה יכול להצליח. ועם זאת, גבר לא שורד את האווירה הנשית. התפיסות הן שונות וזה בא לידי ביטוי בעבודה".

 

מהו המוטו של המשרד?

אנחנו לא רבים עם הלקוחות. למרות שיצא לי שם לוחמני אני לא כזו. אם יש מלחמה בבית משפט נלחמים, אבל אסור לשכוח גם את היחסים עם הלקוח. המטרה היא להעצים את הלקוח או הלקוחה ולא לדכא אותם, משום שמדובר באחת התקופות הקשום בחייהם. לא קל לפרק תא משפחתי ולא משנה מהן הסיבות. עם זאת, אני לא מוכנה לקבל כל דבר שהלקוח רוצה. לדוגמא, אם יש לי לקוחה שלא רוצה שהילדים יישנו אצל האב ואין מאחוריה סיבה אובייקטיבית, אנחנו מנסים לשכנע לשנות עמדה. בנוסף, אני גם לא מייצגת כל מקרה. אם אני חושבת שלקוח לא איתי עד הסוף, פשוט לא אקח את הקייס".  

  

 
צילום : שירן כרמל
 

מי הם הלקוחות שלך מבחינת ג'נדר?

"מדובר בחצי חצי נשים וגברים, עם נטייה קלה לטובת גברים. הסיבה היא, האמונה שיש לגברים רבים, שעדיף להם להיות מיוצגים על ידי אישה. מנקודת המבט שלי, אני לא חושבת שזה נכון. הכי חשוב שעורך הדין יהיה טוב ותהיה כימיה בינו לבין הלקוח".  

 

האם את מרגישה יחס שונה בבתי המשפט כלפי עורכות דין נשים?

"אין דיכוטומיה בין עורכות דין לעורכי דין וזה גם ברבני. ברוב האולמות הרבנים מכירים אותי ואני לא מרגישה קיפוח. בסופו של דבר, שמתי לב שאם יודעים לייצג את הלקוח כמו שצריך, השופטים מקשיבים לך גם ברבני וגם במשפחה. אני אוהבת מאד להופיע בבית המשפט והדקה בה שורר שקט בבית המשפט והשופטים מאזינים לי, נחשבת להיי לייט מבחינתי. זה שואו אבל משכנע".

 

למה אין לתחום הזה שם טוב?

חלק מעורכי הדין בתחום גרמו לשם רע בתחום דיני המשפחה והגירושין. אני מצליחה כי אני ישרה ולא מרמה לקוחות, לא מספרת סיפורים, לא מלכלכת או משתפת פעולה עם לכלוך. בסופו של דבר משתלם להיות ישר עם הלקוחות, לא להלחיץ ולקחת למקומות מגעילים. כאשר לקוח מרגיש שלא מרמים אותו, הוא מעריך זאת היטב. יש לי הרבה תיקים, שמי ששלח אותם אליי זה דווקא הצד שכנגד. חוץ מהלכלוך, אנו נמצאים עם אנשים בצומת הכי קשה שלהם. לי יש את הכוח להשפיע עליהם ולעצב את עתידם בכל דרך שאני יכולה. המטרה היא, להעצים ולהפוך את חייהם לאחרים וזה הסיפוק הכי גדול שישי לדרך אחרת ולחיים אחרים וזה הסיפוק הגדול שלי. לפעמים בשעה של ייעוץ, אני מצליחה לשנות את התפיסה שלהם מהפחד של מה שיהיה".

  

 

מה את עושה בשעות הפנאי?

"אני עובדת כמעט 12 שעות ביום ובזמן הפנוי עושה הרבה ספורט, כרגע מתאמנת  למרתון פריז. עשיתי את מרתון אמסטרדם. מתמקדת בריצה. בנוסף, אניכותבת בעיתון, טסה לחוץ לארץ כאשר מתאפשר והכי חשוב נהנית מהחיים".  

 

מה הן השאיפות לעתיד?

"לכתוב ספר, לעבור בקרוב למשרד גדול, להגדיל צוות ולהתרחב, ליהנות מהחיים ולעשות ספורט".

 

 
צילום : שירן כרמל
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.