הכותרת של ה-BBC: "פלסטיני נורה למוות לאחר מתקפה שהרגה שניים"

 
עודכן 22:36 03/10/2015

אתר רשת החדשות הבריטית בחר בניסוח לא ממש אובייקטיבי, לאחר הפיגוע הרצחני בירושלים בו נהרגו שני ישראלים: "פלסטיני נורה למוות לאחר מתקפה שהרגה שניים". גם נסיון התיקון לא היה טוב בהרבה, כאשר המלים "על ידי פלסטיני" הובאו במרכאות

 
 
 
 
 
כותרת של ה-BBC על פיגוע הדקירה בירושלים
כותרת של ה-BBC על פיגוע הדקירה בירושלים צילום : אתר BBC
 

דברים שרואים משם: ההטייה של כלי תקשורת מרכזיים בבריטניה לרעת ישראל אינה דבר חדש, אבל מדי פעם מגיע שיא - כפי שקרה הערב לאחר פיגוע הדקירה הרצחני בעיר העתיקה בירושלים, בו נרצחו שני ישראלים - ומרתיח את הגולשים.

 

רשת BBC בחרה בתחילה להעניק לאירוע דווקא את הכותרת "פלסטיני נורה למוות לאחר מתקפה שהרגה שניים". הכותרת זכתה להתייחסויות ציניות עד מזועזעות מצד גולשים ישראלים ופרו-ישראלים, ואז שינתה הרשת הבריטית את הכותרת ל"מתקפה בירושלים: ישראלים נהרגו בעיר העתיקה 'על ידי פלסטיני'". רק בתיקון הבא, הורדו המרכאות מסוף המשפט הקודם, ובגרסה העדכנית יותר תוקן הניסוח ל"ירושלים: פלסטיני הרג שני ישראלים בעיר העתיקה".

 

בפעם הקודמת בה רשת בינלאומית גדולה עוררה את הזעם הישראלי עם כותרת המנוסחת באופן מעוות, היה זה לאחר הטבח בבית הכנסת בהר נוף: אז הציגו ב-CNN תחילה את האירוע כמתקפה על מסגד. ב-BBC העלו אז לשידור את השר נפתלי בנט, אולם מנעו ממנו להציג בשידור תמונה קשה בה נראה אחד מקורבנות הפיגוע כשהוא מתבוסס בדמו.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.