רבקה מאוזנר האישה שמלבישה את נשות הקריירה להצלחה

 
עודכן 12:35 29/09/2015
 
 
 
 
 

רבקה מאוזנר, היא מעצבת ראשית ומנכ"לית משותפת ביחד עם יהושע מאוזנר, בעלה ושותפה לעסק, של אופנת מאוזנר. לבני הזוג שני ילדים, כאשר בתם יסמין קוטליצקי מאוזנר, בת 38, נשואה+ 2, משמשת כפרזנטורית החברה כבר עשור, וסמנכ"לית השיווק של החברה. לאחרונה הצטלמה יסמין לקטלוג החורף לצד מגישת הטלווזיה ואשת התקשורת לוסי אהריש. רבקה כבר 42 שנה בתחום האופנה, אך מעולם לא למדה עיצוב אופנה באופן מסודר, את כל הידע שלה היא צברה במשך השנים ובנתה את העסק במו ידיה, תרתי משמע, ביחד עם בעלה. חברת מאוזנר בחרה להלביש לאורך השנים מגוון נשים אמיתיות ומאוד מוצלחות בתחומן.

 

 

חולמת גם למנף את העסק שלך? השתתפי בפעילות נשים מובילות עסקים>>

 
צילום : יחצ
 

איך הגעת בכלל למקצוע עיצוב האופנה?

אפשר להגיד שנסיבות החיים בשילוב תשוקה פנימית הובילו אותי לתחום.

כאם צעירה, כשרציתי  להתחדש מאד טבעי היה לי ליצור באופן עצמאי במקום לרכוש בחנות זו או אחרת. את הידע הבסיסי הביא בעלי יהושע מדודו, אשר היה יצרן טקסטיל ידוע בפריז. את הייצור הראשון התחלנו על רצפת הבית ושולחן האוכל הפך לסביבת העבודה. החנות הראשונה שפתחנו הייתה בדיזנגוף, ומקל של מטאטא שימש אותנו לתלייה של הבגדים. האופנה בארץ הייתה ברובה מכנסיים. כך נולד הסלוגן "לבושה להצלחה".

 

מה העצה שעזרה לך במהלך הדרך?

העצה הכי טובה  שקיבלתי היא מהאדם יקר לי בעולם, מאמי, והיא שהכול אפשרי. כבת יחידה להורים ניצולי שואה, נטעה בי אימי את הידיעה והאמונה שהכול אפשרי. ועד היום ממרום גילי כאשר אני מאבדת את הדרך, אני נזכרת בצוואה זו ומשתדלת למלאה.

 

לאחר ארבעים שנות ניסיון במקצוע, מה הטיפ שלך לנשים שרוצות להצליח בתחום האופנה ובכלל?
ליזום.לא להיות מונעות מפחד. לא לצאת מתוך הנחה שהשוק רווי והכול כבר קיים, בתוך העשייה תמיד אפשר למצוא את הנישה שחסרה. אנחנו התחלנו את העסק שלנו יש מאין, ללא הון עצמי. וזוהי העצה שלי למי שמרגיש שיש לו את התשוקה ליצירה ושזה חזק ממנו.

טיפ נוסף שתמיד הנחה אותי הוא המשפט "לתפור את הכיס במידה הנכונה". לשאוף לדברים אפשריים ולהשיג אותם. בבסיסי אני אדם מאד פרקטי, המאמין בעצמו

 

מה הן נקודות החוזק שלך?

 קושי לא מפחיד אותי, להפך, עם השנים גיליתי על עצמי שאני צומחת ממשברים.

בעבודתי בחברה אני משתדלת לשים  את האגו בצד כמעצבת ונשארת נאמנה לקלאסיקה ולצרכים של הלקוחות שלי. אני מעצבת לאישה אמיתית. לא נגררת לגחמות אופנה. כלומר אני מאד נאמנה למקור, ולא יודעת למכור ללקוחות דברים שאיני מאמינה בהם. לכן, מאופיינת חברת מאוזנר כאופנה על זמנית ואיכותית.

 

מה הייתה נקודה בה "נשברתי" והרגשתי שאני צריכה לחשב מסלול מחדש?

כישראלית גאה תמיד הקפדתי ברשת מאוזנר על ייצור כחול לבן. במהלך השנים הפך ייצור זה לקשה ומוגבל מאד, בגלל דלות החומר וסגירתם של מפעלים ומתפרות רבות. הדבר גרם לי למשבר אישי אך בו זמנית גרם לי לפתח מוצרים חדשניים יותר שיתאימו למערך הייבוא הקיים בשוק.

 
צילום : יחצ
 

הלוגו של חברת מאוזנר הוא "לבושה להצלחה". מהי הצלחה בעיניך?

לקום כל בוקר לעבודה  וליצור את מה שאני אוהבת וחושבת עליו. היום יותר ויותר נמדדת  הצלחה בעיקר בכסף ופרסום. בעיני הצלחה נמדדת לאורך זמן.

 

מהו היעד הבא שלך?

אני בחיפוש תמידי אחר יעדים חדשים ושיתופי פעולה בתחום הייבוא והייצוא. במהלך יום העבודה שלי במפעל אני כובשת אין ספור פסגות קטנות שכל אחת מהן נחווית אצלי כפסגה חדשה ומקדמת. 

 

האם היו לך מנטורים או מודלים לחיקוי בדרך להיותך מי שאת היום?

במהלך עבודותינו במפעל, אני ושוקי בעלי ( יהושע מאוזנר) שותפי לדרך ולעסק הכרנו אנשים רבים ודמויות רבות ומגוונות. במיוחד זכור לי אדם מאד יקר, חבר אמיתי ונאמן שעבד אצילינו כסוכן לפני שנים. הוא היה אדם שלמרות שהחיים זימנו לו מכות גורל לא מבוטלות, תמיד שמר על אופי חיובי, והפיץ אנרגיות טובות לכל עבר. הוא מסמל עבורי פרופורציות, ובעיתות משבר במהלך העבודה אני נוטה להיזכר בו ובמה שלימד אותי על החיים.

  

 
צילום : יחצ
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.