פיגוע בברלין: מחבל דקר שוטרת ונורה למוות

 
עודכן 19:39 17/09/2015

השוטרת נדקרה במערב העיר ומצבה מוגדר קשה. המחבל, רפיק מוחמד יוסוף, נורה למוות במקום. על פי גורם במשטרה הגרמנית, הוא הורשע לפני שבע שנים בקשירת קשר להתנקשות בחיי ראש ממשלת עיראק דאז מטעם קבוצה הקשורה לאל-קעאדה

 
 
 
 
 
זירת פיגוע הדקירה בגרמניה
זירת פיגוע הדקירה בגרמניה צילום : ללא קרדיט
 

מצבה של שוטרת בברלין הוגדר הערב (חמישי) קשה לאחר שנדקרה מידי מחבל ממוצא עיראקי-מוסלמי במערב העיר. המחבל נורה למוות במקום והשוטרת הובהלה במסוק לקבלת טיפול בבית החולים, כאשר מצבה מוגדר יציב.


גורם בכוחות הביטחון אישר עבור סוכנות הידיעות AP כי החשוד הינו רפיק מוחמד יוסוף, שהורשע לפני שבע שנים מחבל שהורשע במעורבות בתכנון לרצוח את ראש ממשלת עיראק דאז, ועד לבוקר האירוע נשא על רגלו אזיק אלקטרוני. זאת, בעקבות חברות בקבוצה אנסאר אל-אסלאם, הקשורה לאל-קעאדה.

 

רשויות גרמניה ניסו לגרש את יוסוף כבר ב-2013, אך נתקלו בקשיים בשל העובדה שיוסוף ניצב בפני גזר דין מוות בארץ מולדתו. הוא נאלץ אפוא להישאר תחת התקנה של אזיק אלקטרוני, שהוסר כאמור באותו בוקר. למרות זאת, לא נשללת האפשרות שדקירת השוטרת היתה פעולה בלתי מתוכננת מצדו, ואפילו לא פעולה חבלנית.

 

מדיווח ראשוני באתר "דויטשה וולה" עולה כי המחבל, בן 41, נפנף בסכינו מול עוברי אורח, ואחד מהם התקשר להזעיק את המשטרה. הדוקר התנפל אז בסכינו על אחת מהם, ולאחר מכן נשמעו מספר קולות ירי. המחבל מת מפצעיו במקום.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.