זו כפרתי: השר אריאל יזם קמפיין מיוחד לעידוד כפרות בכסף במקום בתרנגולות

 
עודכן 13:03 10/09/2015

שר החקלאות מנסה לעודד את הציבור לקיים את מנהג הכפרות עם כסף ולא תרנגולות. "לא מעט מגדולי ישראל יצאו נגד המנהג הזה הן בגלל צער בעלי החיים", אמר אריאל. צפו בסרטון המיוחד

 
 
 
 
 

 

בשנים האחרונות נשמעים ויכוחים רבים בנוגע לשחיטת תרנגולות כחלק ממנהג הכפרות בין ראש השנה ליום כיפור, כאשר בצד המצדדים במנהג המסורתי, הולכת וגוברת המחאה נגד הפגיעה בבעלי החיים.

 

היום (חמישי) קיבלו המתנגדים תמיכה מכיוון בלתי צפוי כאשר שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל, יזם קמפיין לעידוד הציבור לערוך את מנהג הכפרות בכסף במקום עם תרנגולות. הקמפיין קיבל את התמיכה של המשרד להגנת הסביבה, מוצעת הלול, ארגוני צער בעלי וחיים ורבנים.

 

במסגרת הקמפיין הופק סרטון הומוריסטי על ידי "שרוטונים", במטרה להעביר את המסר "השנה עושים כפרות בכסף ועוזרים לנזקקים". בסרטון נראה תרנגול שממריד לול שלם נגד המנהג ומבקש לנהוג דווקא בימים שבין ראש השנה ליום הכיפורים ב"ערבות הדדית". קמפיין ההסברה כולל גם מודעות ותשדירי רדיו המותאמים לציבור המסורתי, הדתי והחרדי.

 

"ברור לי שיש מסורת בחלק מהקהילות לערוך את הכפרות בתרנגולות ויש הרואים במסורת תוקף הלכתי, אבל גם לא מעט מגדולי ישראל יצאו נגד המנהג הזה הן בגלל צער בעלי החיים והן לאור העובדה ששחיטת התרנגולות נעשית בכמויות אדירות ובלחץ, מה שיכול להוביל לשחיטה לא כשרה דווקא ערב יום הכיפורים", אמר השר אריאל.

 

 
קמפיין של אורי אריאל בעד כפרות כסף במקום תרנגולות
קמפיין של אורי אריאל בעד כפרות כסף במקום תרנגולות צילום : צילום מסך
 

"אני קוראת לכל מי שיכול לעשות את הכפרות במזומן ולתרום לנזקקים. זאת המשמעות האמיתית של בין אדם לחברו ביום הכיפורים", הוסיפה אתי אלטמן מייסדת "תנו לחיות לחיות".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.