גוגל: אם תרצו, אין זו מתיחה

 
 
עודכן 14:09 02/04/2004
מערכת חיים ברשת

יום אחרי ההכרזה על שירות אימייל מהחלומות, המציע ג'יגה (!) זיכרון, נשבע סמנכ"ל בחברה בפני התקשורת: זו אינה מתיחה של ה-1 באפריל

 
 
 
 
 
אלפי כתבי אינטרנט בכל העולם החווירו והסמיקו לחילופין – האם ההכרזה של גוגל על השקת שירות האימייל החדש שלה, שאותה הם בחרו לעשות דווקא בערב האחד באפריל, היא אמיתית או שמא במתיחה עסקינן?

בהכרזה נמסר מגוגל שתיבת אימייל צריכה ללוות את הגולשים למשך כל חייהם ולפיכך הנפח שלה צריך להיות משמעותי – לא פחות מג'יגה אחד של זכרון. כמו כן הובטח למשתמשים שלא יותקפו בבאנרים ובמודעות פופ-עף, וכן תהיה אפשרות לחפש בתוך האימיילים באמצעות מנוע החיפוש.
 
ג'ונתן רוזנברג, סמנכ"ל מוצרים בגוגל נשבע בהן צדקו לרויטרס "ההכרזה על Gmail אינה מתיחה", ובכך הרגיע את הספקולציות סביב האחד באפריל, ובמקביל גרם, ככל הנראה, ללחץ באזור החזה אצל ספקיות האימייל הגדולות, ובראשן Yahoo ו-Hotmail של MSN. בהשוואה לתיבת הענק של גוגל, התיבות שלהן נראות מינאטוריות.

נפח של ג'יגה אחד מאפשר לגולשים לא למחוק לנצח אימיילים נושנים היקרים לליבם, מפאת חוסר מקום. תיבה בגודל כזה גם תאפשר למשתמשים לגבות את הדיסק הקשיח שלהם, או חלקים גדולים ממנו, על הרשת, ולגשת אליו מכל מקום.
 

ועדיין, הדאחקות רצות ב-Mountain View, קליפורניה

אולי כדי להבליט את מהימנות הההכרזה על Gmail, ואולי בלי קשר, בישלו בגוגל מתיחת אחד באפריל כמיטב המסורת. במדור הדרושים באתר, פורסמה מודעה לפיה תאגיד החיפוש מחפש 35 מהנדסי מחשבים, שני מסג'יסטים ושף סושי.

הצוות שיגויס יועד לאכלוס מעבדת ניסוי על שם קופרניקוס שתמוקם על הירח, בה תבוצענה בדיקות ל"אכסון אתרים ברמות צפיפות ואספקה גבוהות", או באנגלית high-density high-delivery hosting ובקצרה היידי-היידי-הו. היום נמסר מהחברה, כי "עבדנו עליכם" בכל הנוגע למבצע היידי-היידי-הו. אכן, דאחקות.