נגיד הבנק של פולין: "הדיווח על רכבת הזהב הנאצית הוא מתיחה, לא יותר"

 
עודכן 17:41 02/09/2015

בזמן שהשמועות אודות מיקומה של רכבת הזהב הנאצי רק קורמות עור וגידים, נגיד הבנק של פולין הצהיר שאין כזה דבר. "אני לא חושב שמישהו אצלנו התייחס לסיפור הזה ברצינות אפילו לשנייה. זו בסך הכל מתיחה", אמר הנגיד מארק בלקה כשנשאל האם ייתכן שהזהב על הרכבת יסייע למצב הכלכלי במדינה

 
 
 
 
 
מסילת רכבת בפולין (ארכיון). אגדה אורבנית?
מסילת רכבת בפולין (ארכיון). אגדה אורבנית? צילום : רויטרס
 

תעלומה היסטורית שנפתרה או מתיחה שיצאה מפרופורציה? בשבועות האחרונים עלו לא מעט ידיעות ודיווחים אודות רכבת הזהב הנאצית ועל כך שהיא נמצאה בפולין. היום (רביעי) נגיד הבנק של פולין, הבהיר כי לא התייחס לכך ברצינות ולו לרגע.

 

הנגיד, מארק בלקה, השיב לשאלות של עיתונאים ואחד מהם בחר לשאול האם הזהב שעל הרכבת עשוי לשפר את הרזרבות של הבנק המרכזי של פולין. "אני חושב שאף אחד אצלנו לא התייחס לסיפור הזו ברצינות ולו לשנייה. זו בסך הכל מעין מתיחה", אמר בלקה לעיתונאים המאוכזבים.

 

אמירה זו נוגדת הצהרה שהשמיע בשבוע שעבר סגן שר התרבות של המדינה בנושא. הוא אמר כי הוא בטוח וודאות כמעט מלאה שפולין איתרה את הרכבת המדוברת. לפי האגדה האורבנית, מדובר ברכבת של המשטר הנאצי שנעלמה קרוב לסיום מלחמת העולם השנייה. היא הייתה, כך מספרת האגדה, עמוסה באמצעי לחימה והרבה מאוד יהלומים וזהב.

 

הסיפור החל לפני שלושה שבועות כששני בני אדם בפולין טענו שמצאו את הרכבת מתקופת השלטון הנאצי. משרד עורכי דין שמייצג את שני המוצאים לכאורה של הרכבת, אזרח פולני ואזרח גרמני, הוא שהודיע על כך לכלי התקשורת במדינה.

 

השניים טענו שהם מצאו את הרכבת ודרשו הבטחה שיקבלו עשרה אחוזים מערך כלל הפריטים שעליה. הם דיווחו כי היא נמצאה באזור שלא בוצעו בו חפירות לאורך השנים. ברשויות המקומיות אמרו לאחר אותו דיווח כי הם מתכוונים לבדוק את האזור.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.