פיגוע דקירה בצומת תפוח: לוחם מג"ב פצוע קל, המחבל נורה למוות

 
עודכן 18:25 15/08/2015

המחבל שדקר את הצעיר נורה על ידי כוחות הביטחון בשטח, מצבו הוגדר אנוש וכעבור זמן קצר דווח על מותו. מצבו של הלוחם, שנדקר בכתפו, הוגדר קל עד בינוני. מדובר בפיגוע הדקירה השני היום, לאחר שמוקדם יותר הוגדר קל מצב חייל שנדקר במחסום עופר

 
 
 
 
 

בפעם השנייה היום: מצבו של לוחם מג"ב הוגדר קל לאחר שנפגע היום (שבת) בפיגוע דקירה בצומת תפוח לכיוון חווארה. המחבל שדקר אותו נורה במקום על ידי כוחות הביטחון ומצבו הוגדר אנוש. לאחר מכן דווח כי נקבע מותו.

 

מדיווח מג"ב עולה כי המחבל אחמד כמאל טהה, תושב הכפר ביתא שבשומרון, הגיח אל מול צוות לוחמים שביצע בידוק שגרתי על ציר צומת ביתות, באזור צומת תפוח, שלף סכין והחל לדקור את אחד הלוחמים בגבו. הלוחם שעמד בסמוך ללוחם הנפגע פתח לעבר המחבל באש ופצע אותו אנושות.

 

"לפתע הגיח פלסטיני והחל לדקור את אחד מהלוחמים שהיה איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנו שמדובר בפיגוע והבנתי שצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי", סיפר רש"ט ב' שפעל כדי לנטרל את המחבל והוסיף כי "לשמחתי המחבל נוטרל עוד טרם הצליח להשיג את מטרתו״.

 

שר הביטחון, משה יעלון, ביקש למסור בתגובה לפיגועים כי "אני מבקש לשבח את לוחמי צה"ל ומשמר הגבול על תגובתם המהירה, שפגעה וניטרלה את המחבלים שדקרו את חבריהם, היום בכביש 443 ובשומרון. בכך הוכיחו הלוחמים מקצועיות, נחישות ויכולת מבצעית גבוהה, כפי שנדרש בלחימה בטרור הפלשתיני, ובכלל".


"יידע כל מי שמנסה לפגוע בחיילי צה"ל, בשוטרי משמר הגבול או באזרחי ישראל, כי דמו בראשו. המאבק בטרור הפלשתיני, הן הארגוני והן זה המבוצע על ידי בודדים, הוא מורכב ודורש יד ברזל, אורך רוח ושיקול דעת, וכך אנו פועלים".

 

מוקדם יותר היום נדקר חייל בחיל התותחנים על ידי מחבל בן 19 בכביש 443, מערבית להתנחלות בית חורון. מחקירת התקרית עלה כי הפלסטיני ביקש מים מהחייל ואז שלף סכין ודקר אותו ביד. בתגובה, השיב החייל בירי לעבר המחבל.

 

לאחר האירוע אזקו לוחמי התותחנים את הדוקר והעניקו לו טיפול רפואי. הוא טופל כשהוא סובל מפציעה בכתפו ומצבו הוגדר בינוני. החייל פונה בידי רכב צבאי לקבלת טיפול רפואי בבית החולים "שערי צדק" שבירושלים ומצבו הוגדר קל.

 

 
לוחמים בצומת ביתות לאחר פיגוע הדקירה בצומת תפוח
לוחמים בצומת ביתות לאחר פיגוע הדקירה בצומת תפוח צילום : חטיבת דובר המשטרה
 

לטענת הדוקר, הוא ביצע את הפעולה על רקע אלימות פיזית מצד אביו. בין היתר הוא סיפר כי קודם לאירוע ניהל עם האב ויכוח סביב העבודה במפעל שבבעלות המשפחה ואף הוכה במהלך ויכוח זה.

בשבוע שעבר נדקר בתחנת דלק באותו כביש ישראלי בן 26. מחקירת הפיגוע עלה כי המחבל חדר למקום דרך שער שנמצא בו ואז דקר את הצעיר מאחור בשעת תדלוק. בתגובה, כוח צה"ל ירה למוות בפלסטני.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.