פרסום ראשון: שליסל אושפז במהלך שהותו בכלא בשל מצב פסיכוטי

 
עודכן 18:11 05/08/2015

על רקע הביקורות נגד תפקוד המשטרה סביב רצח שירה בנקי במצעד הגאווה בי-ם, לחדשות 10 נודע כי החשוד במעשה אובחן ב-2009 כסובל ממצב פסיכוטי פרנוידאלי ואף קיבל בעקבות כך טיפול כפוי. שליסל, שנאסר לפני עשור בגין מעשה דומה של דקירות במצעד הגאווה, שוחרר מהכלא זמן קצר לפני הרצח

 
 
 
 
 
שליסל בבית המשפט. סבל מהפרעות נפשיות
שליסל בבית המשפט. סבל מהפרעות נפשיות צילום : רויטרס
 

מחדל משטרתי נוסף סביב הרצח במצעד הגאווה? לחדשות 10 נודע הערב (רביעי) כי ישי שליסל, החשוד כי דקר בשבוע שעבר למוות את שירה בנקי ופצע ארבעה נוספים במצעד בירושלים, סבל במצב פסיכוטי בזמן שהותו האחרונה בכלא. כזכור, שליסל סיים לרצות את עונש המאסר שלו זמן קצר מאוד לפני הרצח בגין מעשה דומה, כשדקר את משתתפי המצעד בשנת 2005.

 

רצח במצעד הגאווה - כתבות נוספות:

"שיירקב בכלא": ברחוב החרדי מגיבים

"הרצח לא הפתיע, הגיע הזמן שמישהו יגיד 'עד כאן'"

הורי הנערה שנרצחה ספדו לה: "זה מוות מיותר"

 

הערב מתברר כי הוא אושפז בחודש מארס 2009 למשך כחודש וחצי ואובחן כסובל ממצב פסיכוטי פרנוידאלי. עם שחרורו מהאשפוז, הוא טופל טיפול מרפאתי בכפייה. לא ברור אם וכיצד התייחסו במשטרה ובשב"כ לעברו הנפשי לאחר שהשתחרר מהכלא, אך עובדה זו מעלה שאלות נוספות בנוגע ליכולת המשטרה למנוע את הגעתו של שליסל למצעד ולפגיעה במשתתפיו.

 

 

למשטרה הופנתה לא מעט ביקורת על כך שהגעתו של שליסל, שלא היה ספק באשר לנורות האזהרה סביבו, הצליח לחדור את מעטפת האבטחה ולבצע את הרצח. בסוף השבוע פורסם בחדשות 10 כי מלבד המודיעין הלקוי, גם התיאום בין המשטרה לשב"ס היה נגוע בכשלים. למעשה, הפעם הראשונה שהצדדים נפגשו על מנת לדבר על שליסל הייתה אחרי האירוע החמור.

 

 
שירה בנקי ז"ל. עוד נדבך במחדל המשטרה
שירה בנקי ז"ל. עוד נדבך במחדל המשטרה צילום : באדיבות המשפחה
 

עוד לפני המצעד הוגדר שליסל על ידי המודיעין המשטרתי כ"סכנה לאירוע". למרות זאת, הוא מעולם לא זומן לתחנת המשטרה תוך כדי קיום המצעד וגם לא תוחקר לקראתו. תמונותיו חולקו לשוטרים שאבטחו את המצעד כדי לסרוק את האזור בניסיון לאתרו, אך כל אלה לא מנעו את האסון.

 

ביום שלאחר הרצח, שליסל סירב לקבל ייצוג משפטי המגיע לו מטעם המדינה ונימק זאת בכך ש"בית המשפט הוא חלק ממנגנון הרשע" והוא איננו מכיר בסמכותו. לאחד ממקורביו, שביקר בתא המעצר שלו, אמר שליסל כי לא פעל ממניע של שנאה, אלא כדי "למנוע גזרות קשות מעל עם ישראל".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.