ח"כ טיבי בכנסת: "אלה לא עשבים שוטים, לשורפי הפלסטינים יש גב פוליטי"

 
עודכן 12:59 04/08/2015

ח"כ אחמד טיבי האשים את ראש הממשלה נתניהו ואת הממשלה באחריות לרצח במצעד הגאווה ולרצח הפעוט עלי דוואבשה בכפר דומא. "מי שאומר שהערבים נוהרים לקלפיות יודע שהוא משייך אותם לזן נחות שהוא לא בן אדם ושאפשר לשרוף אותו", אמר טיבי במסגרת דיון מיוחד במליאה. "הניאו נאצים היהודים שעשו זאת הרגישו בטוחים. לא מדובר בעשבים שוטים, אלא ביערות גשם של נערי גבעות"

 
 
 
 
 
טיבי. "יש יערות גשם שלמים של נערי גבעות"
טיבי. "יש יערות גשם שלמים של נערי גבעות" צילום : ערוץ הכנסת
 

אחמד טיבי במתקפה על הממשלה - לרוצחי הפעוט עלי דוואבשה יש גב פוליטי. חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) תקף היום (שלישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת הממשלה על כך שלטענתו הם נושאים באחריות עקיפה לאירוע בו נרצח הפעוט הפלסטיני עלי דוואבשה ובני משפחתו נפגעו באורח קשה.

 

"לשורפי הפלסטינים יש גב פוליטי. אני כאן לומר ולהתנבא - זו לא תהיה השריפה האחרונה והרצח לא יהיה הרצח האחרון. המדיניות לא תשתנה", אמר טיבי במסגרת דיון פגרה מיוחד של המליאה בעקבות הרצח במצעד הגאווה והרצח של הפעוט הפלסטיני עלי דוואבשה בלילה שבין חמישי לשישי.

 

"מי שאומר שהערבים נוהרים לקלפיות יודע שהוא משייך את הערבים והפלסטינים לזן נחות יותר. וזן נחות יותר הוא לא בן אדם ואם הוא לא בן אדם הוא ראוי לשריפה. וכך חשב הניאו נאצי שהדליק את הבית", האשים טיבי את נתניהו. "לא מדובר בעשבים שוטים, אלא בגן בוטני וביערות גשם שלמים של נערי גבעות", הוא הוסיף.

 

במהלך דבריו טיבי אמר כי האירוע הזה הוא חלק ממדיניות רחבה של ישראל וחלק מהמציאות שנוצרת בעקבות הכיבוש. "יש אחריות מוסרית למה שקרה לכל מי שחושב שכיבוש זה מצב נורמטיבי וכל עוד הכיבוש קיים מעשים כאלו ישנו", אמר טיבי והאשים את נציגי הימין במליאה כי ידיהם מלוכלכות ב"דם של ילדים פלסטינים".

 

"מה ההבדל בין הילד עלי שנשרף על ידי מתנחל רוצח ובין ילדים שנשרפו על ידי פצצות זרחן ברצועת עזה? מה האחריות של מי שיורה בגב בילד בורח ואלו שמכנים אותו גיבור לשריפה של משפחת דוואבשה?", אמר טיבי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.