"ילדי הפלא": הכל כישרון או תוצאה של עבודה קשה?

 
עודכן 22:04 03/08/2015

לינוי אשרם מסומנת כעתיד של ההתעמלות האומנותית, אבל היא, כמו גם מתעמלות אומנותיות נוספות, נאלצת לוותר על חוויות אחרות בשביל להגשים את חלומה. אשרם: "זו חוויה של פעם בחיים. אם אתה באמת אוהב את זה, אז אתה מוכן לסבול כמה שאתה צריך". הפרק השני בסדרת הכתבות

 
 
 
 
 

בעולם הספורט התחרותי מתנהלים מתחרות לתחרות כאשר בין לבין מתקיימים שעות וימים של אימונים מפרכים וסיזיפיים, שמטרתם אחת: להיות מוכנים לרגע האמת.

 

המתעמלת האמנותית, לינוי אשרם, תצא עוד מספר ימים לתחרות בהונגריה. רגע לפני, נספר את סיפורה של התקווה הישראלית ועל המחיר הכבד שמשלמים ילדים העוסקים בספורט תחרותי.


אשרם, בת 16 מראשון לציון, החלה להתעמל בגיל שש וחצי. לבית הספר היא כמעט לא מגיעה והיא משלימה את הלימודים בזמנה הפנוי. היא מתחילה את הפעילות ב-8:00 בבוקר ומסיימת אותה ב-20:00. משמעת עצמית, ריכוז, כושר גופני ואימון אחר אימון, אלה כלים שהיא רוכשת כבר מגיל צעיר.

 

>> לכתבות נוספות בסדרה "ילדי הפלא"
פרק 1: איך הופכים את הפוטנציאל לסיפור הצלחה?
פרק 3: כמה רחוק אפשר ללכת בשביל החלום?
פרק 4: ילדי פלא 2.0: העילויים של המאה ה-21

 

"כאשר אני עולה על המשטח, כל הלחץ שלי משתחרר", אומרת אשרם, "באופן כללי יותר כיף לי להתחרות מאשר להתאמן. זו חוויה של פעם בחיים ואם אתה באמת אוהב את זה, אז אתה מוכן לסבול כמה שאתה צריך". אורן אשרם, אביה של לינוי, מסביר את הקושי שבלהיות הורה של ספורטאית צעירה: "השעות הן לא שעות ולפעמים ביום אחד אנחנו צריכים לקחת אותה לשלושה מקומות שונים. אנחנו ממש בגיוס. אבא של אשתי, שיצא עכשיו לפנסיה, נכנס גם הוא למעגל ההסעות. אנחנו סביב הילדה בלי הפסקה".

 

 
"הלחץ שלי משתחרר על המשטח". אשרם
"הלחץ שלי משתחרר על המשטח". אשרם צילום : חדשות 10
 

רוני, בת 11 מאשדוד, גם חולמת להיות אלופה בהתעמלות אומנותית. על מנת להגשים את מטרתה, היא בקושי רואה את הבית ויש לה נהג שמסיע אותה לאימון. גם רוני מתאמנת לקראת התחרות הבאה, עדיין בליגת הילדים, אבל כל הישג חשוב. "לא יוצא לי כל כך להכיר את הבית חוץ מבלילה", היא אומרת, "אני לא באה לאימונים בשביל לעשות כיף, אלא בשביל לעבוד, וזה כואב לעבוד. אין כזה דבר לא בא לי. אף אחד לא יגיע לשום מקום אם הוא לא יעבוד".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.