חשיפת "אנליסט": הממשלה מסבסדת עמותות ימין קיצוני ומשפחות המחבלים היהודים

 
עודכן 22:18 02/08/2015

בעקבות הפיגוע בכפר דומא חושף מוסף "אנליסט" מנגנון סיוע כלכלי של המדינה לפעילי טרור מהימין הקיצוני. בין היתר מתברר כי עמותת "חוננו" הזוכה לפטור ממס משלמת למשפחות המחבלים היהודים. בין הנהנים: אביו של מבצע הטבח בשבעה פלסטינים, עמי פופר

 
 
 
 
 

בעת שנבחרי ציבור רבים בימין מגנים את השנאה כלפי ערבים והומוסקסואלים, הערב (ראשון) התברר כי הטרור היהודי מקבל סבסוד מהמדינה. על פי תחקיר מוסף "אנליסט", עמותת "חוננו" שקיבלה ממשרד האוצר פטור ממס מעבירה מענקים כספיים למשפחות האסירים שהורשעו בפגיעה בפלסטינים.

 

מהתחקיר עולה כי "חוננו" מעבירה למשפחות מענקים בגובה עשרות אלפי שקלים. בין המשפחות שזוכות לתמיכה: קרוביו של הרוצח עמי פופר האחראי לטבח בשבעה פלסטינים, חברי מחתרת "בת עין" וצבי סטרוק שחטף והתעלל בנער כפות.

 

בדיקה של הוצאות עמותת הימין הקיצוני "חוננו" העלתה כי כ-200 אלף שקלים הועברו כתמיכות כלכליות ישירות לאסירים ועוד קרוב ל-50,000 שקל הוענקו למשפחות שמאחוריהם. למרות זאת, המידע לא פורסם באתר העמותות הממשלתי גם לאחר שהתקבל בידי רשות המסים לפני כשנה.

 

מדובר בסכומים שנגרעים בחלקם מקופת המדינה כך שלמעשה מוצאים מכיסם של האזרחים. זאת, מאחר וכל צ'ק שעמותת "חוננו" זוכה להפחתת מס הכנסה קבועה עקב הזיכוי ממס שניתן לתורמים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.