ועדה חדשה תבחן את הסדרת הבנייה ביהודה ושומרון

 
עודכן 10:35 21/07/2015

בהתאם להסכם הקואליציוני בין הליכוד והבית היהודי תוקם "ועדת ההסדרה", שתפעל על פי הגדרתה להסדרת מבנים ושכונות ביישובים יהודיים באזור. בראש הוועדה יעמוד מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, והיא אמורה להגיש מסקנותיה תוך 60 יום ממועד הקמתה. שרת המשפטים: "הגיע לאפשר לתושבים החיים ביו"ש להפסיק לחשוש מהאיום המתמיד על עצם בעלותם על בתיהם"

 
 
 
 
 
יעמוד בראש ועדת ההסדרה. מנדלבליט
יעמוד בראש ועדת ההסדרה. מנדלבליט צילום : רויטרס
 

בימים הקרובים תוקם ועדה מקצועית חדשה בשם "ועדת ההסדרה", שמטרתה לבחון ולהסדיר את סוגיית הבנייה באזור יהודה ושומרון. הקמת הוועדה תתבצע בכפוף להסכם הקואליציוני בין הליכוד לבית היהודי.

 

"יוקם צוות מקצועי שידון בגיבוש מתווה להסדרת מבנים ושכונות ביישובים יהודיים ביו"ש אשר הוקמו תוך מעורבות של הרשויות", נקבע בהסכם בין שתי המפלגות, "הצוות יגיש את מסקנותיו תוך 60 יום ממועד הקמת הצוות והממשלה תפעל ליישומה" .

 

בראש הוועדה יעמוד מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, כאשר חברי הוועדה הנוספים יהיו מנ"כל משרד החקלאות שלמה בן אליהו, היועץ המשפטי של משרד הביטחון אחז בן ארי ודוקטור חגי ויניצקי.

 

שרת המשפטים, איילת שקד, הסבירה הבוקר (שלישי) מדוע הוחלט להקים את הוועדה. "ביו"ש קיימים אזורים רבים שמעמדם לא הוסדר", טענה השרה, "הגיע הזמן להסיר את הערפל המשפטי ולאפשר לתושבים החיים ביו"ש, מרביתם ביישובים שהוקמו ע"י ממשלות ישראל לדורותיהן, להפסיק לחשוש מהאיום המתמיד על עצם בעלותם על בתיהם".

 

"הוועדה מורכבת ממומחים בתחום המקרקעין, משפטנים ומנכ"לים, והיא תפעל תוך זמן קצר להביא להסדרה כוללת של תחום המקרקעין באיו"ש", הוסיפה שקד.

 

 
"הגיע הזמן להסיר את הערפל המשפטי". שרת המשפטים שקד
"הגיע הזמן להסיר את הערפל המשפטי". שרת המשפטים שקד צילום : חדשות 10
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.