תיעוד ראשון: כיפת ברזל מיירטת מל"ט

 
עודכן 16:12 13/07/2015

מערכת טילי היירוט כיפת ברזל, שמנעה מרקטות רבות לפגוע במרכזי אוכלוסין במבצע צוק איתן ובמקרים אחרים בשנים האחרונות, החלה לאחרונה לפתח יכולות פגיעה גם בכלי טייס בלתי מאוישים - בגובה רב ובגובה נמוך כאחד. "כיפת ברזל יכולה ליירט כטב"מים מזוינים לפני שהם קרובים לשחרר תחמושת, ואת רוב כטב"מי הסיור לפני שיבצעו את משימתם", הסבירו ברפאל

 
 
 
 
 

 

כיפת ברזל, לא לרקטות ולטילים בלבד: הנשק המיירט של ישראל השתכלל לאחרונה והוסיף ליכולותיו את יירוט כלי הטיס הבלתי מאוישים - כך על פי סרטון שעלה באתר i-HLS, העוסק בבטחון הפנים של ישראל.

 

לאחר סדרה ארוכה של מבחנים שבוצעו על ידי החברה המייצרת, רפאל, הושגה גם יכולת היירוט הזו, וכעת (שני) גם מתועדות לראשונה. זאת, כאשר ארגוני טרור כמו חיזבאללה וחמאס מפתחים את היכולת לבנות כלי טיס כאלו ולהשתמש בהם. בעבר, יירטו טילי פטריוט וטילי אוויר-אוויר את כלי הטייס הללו.

 

בסרטון שפורסם באתר, נראית המערכת כאשר היא מיירטת את כלי הטיס (כטב"ם) גם כאשר הוא טס בגובה רב, וגם כאשר בגובה נמוך. על פי המידע שבאתר, למערכת הטילים לא נדרשו שום שינויים על מנת לבצע את משימת יירוט הכטב"מ - לעומת היכולות שסייעו לה ליירט את רוב הטילים שאיימו על מרכזי אוכלוסין בישראל בשנים האחרונות, ובמבצע "צוק איתן" בפרט.

 

"הביצועים הללו אינם מפתיעים", הסביר אורון אוריול, סמנכ"ל מחלקת שיווק ופיתוח ברפאל. "למערכת המיירטת יש יכולות מעל ומעבר לאלו שהודגמו בקרב - יכולת תמרון שאין לה מקבילה, וראש נפץ הגדול פי 2-3 מכל דבר אחר שקיים כיום. כיפת ברזל יכולה ליירט כטב"מים מזוינים לפני שהם קרובים מספיק לשחרר תחמושת, ואת רוב כטב"מי הסיור הטסים בגובה בינוני לפני שהם קרובים מספיק למטרה לבצע את משימתם".

 

 
תיעוד יירוט של כלי טיס בלתי מאויש בידי מערכת כיפת ברזל
תיעוד יירוט של כלי טיס בלתי מאויש בידי מערכת כיפת ברזל צילום : iHLS
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.