מנכ"ל "מגה": "בימים הקרובים נסגור 32 סניפים"

 
עודכן 09:50 13/07/2015

ועדת העבודה והרווחה ערכה דיון מיוחד בעקבות המשבר הכלכלי ברשת, בו עדכן המנכ"ל רביב ברוקמאייר כי החברה תיאלץ לסגור עשרות סניפים. ח"כ יחימוביץ': "פיטורי 6,000 איש זה פיגוע המוני, בנק הפועלים לא יכול להיות זה שיזרוק אותם איש לרחוב". בנק הפועלים במכתב לחברה: "בעד ההסכם, אבל בתנאי שהבעלים יזרימו כספים"

 
 
 
 
 
אלפי עובדים יישארו ללא עבודה? הפגנת עובדי רשת 'מגה' בתל אביב
אלפי עובדים יישארו ללא עבודה? הפגנת עובדי רשת 'מגה' בתל אביב צילום : חדשות 10
 

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת ערכה הבוקר (שני) דיון מיוחד בעקבות המשבר הכלכלי ברשת "מגה". הדיון נערך על רקע ההצבעה שערכו אמש ספקי הרשת, בה רובם הצביעו על קבלת הסדר החוב. בהמשך היום צפויים גם הבנקים להצביע ולהחליט האם ללכת להסדר.

 

מנכ"ל "מגה", רביב ברוקמאייר, טען כי החברה תיאלץ לסגור עשרות סניפים נוספים. "אנחנו נסגור בימים הקרובים 32 סניפים", הוא אמר, "אנחנו עכשיו אופטימיים יותר מאשר לפני שבוע אבל הדרך ארוכה עד שנגיע לאיזון תפעולי".

 

"העובדים עשו פה מאמץ, הם ויתרו על חלק משכרם וצריך להגיד להם תודה", הוסיף ברוקמאייר, "בסך הכל הייתה אווירה חיובית באספה עם הספקים. לצערי עדיין לא הצלחנו להגיע להסדר בנוגע לנדל"ן ושכר דירה. ברגע שהבנקים יאשרו יהיה לנו יותר כוח".

 

 
"פיטורי 6,000 איש זה פיגוע המוני". ח"כ יחימוביץ'
"פיטורי 6,000 איש זה פיגוע המוני". ח"כ יחימוביץ' צילום : חדשות
 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) נשאה גם היא דברים במהלך הדיון וקראה ל"בנק הפועלים" לפעול כדי לאפשר הסדר שיציל את החברה. "יש לי הרבה דברים רעים להגיד על הבעלים, אבל אני פונה לבעלי השליטה ולמנכ"ל הפועלים לאפשר את ההסדר הזה", אמרה יחימוביץ'.

 

"גורלם של 6,000 עובדים תלוי בהם", הדגישה יחימוביץ', "פיטורי 6,000 איש זה פיגוע המוני, בנק הפועלים לא יכול להיות זה שיזרוק אותם איש לרחוב".

 

גם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, קרא להגעה להסדר חוב מיידי. "החובה היא להציל את מגה", טען ניסקורן, "מדובר פה באינטרס חברתי וגם אינטרס של הספקים שתלויים במגה. זה מה שקריטי. אני לא מעלה על הדעת סיטואציה שבה לא יהיה הסדר חוב. כמו שהעובדים נרתמו, כך כולם צריכים להירתם".

 

 
"כמו שהעובדים נרתמו, כך כולם צריכים להירתם". יו"ר ההסתדרות ניסנקורן
"כמו שהעובדים נרתמו, כך כולם צריכים להירתם". יו"ר ההסתדרות ניסנקורן צילום : חדשות 10
 

בנק הפועלים: "בעד הסדר, אך רק אם הבעלים יזרימו כספים"

בתוך כך, הבוקר שיגרה הנהלת בנק הפועלים מכתב ל"מגה", בו הבהירה כי היא ניתן להגיע להסדר רק אם הבעלים יזרימו את הכספים הנחוצים להצלת הרשת. "הבנק סבור שלמען עובדי מגה יש לעשות מאמץ אמיתי להצלת הרשת וסבור שהסדר הוא בר השגה", נמסר במכתב, "הבנק בעד ההסדר ובלבד שהבעלים שרוצים לשמר את בעלותם יזרימו את הכספים הנדרשים להצלת הרשת.

 

הנהלת הבנק הטילה את האחריות על בעלי הרשת. "למגה יש בעלים, מר שרגא בירן. איש עתיר ממון והון. ההסדר כרגע נראה כהסדר להצלת החברות שלו באמצעותן הוא שולט במגה ולא כהסדר להצלת מגה", הובהר במכתב, "החברות שלו גם ערבות ביותר מ-500 מיליון לחובות מגה. עליו להזרים את מלוא הכספים הנדרשים להצלת הרשת, בגובה הערבות לפחות".

 

"כרגע מר בירן רוצה לממן את המשך שליטתו ברשת על ידי הטלת הסיכון לבנקים ולמשוך את ההלואות שלו הרבה לפני שהנושים מקבלים את כספם. כך לא יתכן", נמסר בנוסף.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.