תחקיר: האם חוק 3 הדקות באמת מתקיים?

 
עודכן 17:12 08/07/2015

בתאריך ה-16.6 הורחב החוק המחייב את חברות הסלולר האינטרנט והטלוויזיה להעניק לנו שירות עד שלוש דקות, החלטנו להרים את הכפפה ולנסות בעצמנו לקבל שירות בתקווה שנענה תוך 3:00 דקות

 
 
 
 
 
012 mobile • "אנו פועלים באופן רציף ונמרץ בכדי לתת את השירות הטוב ביותר"
012 mobile • "אנו פועלים באופן רציף ונמרץ בכדי לתת את השירות הטוב ביותר" צילום : יחצ
 

בתאריך ה16.6 הורחב החוק המחייב את חברות הסלולר האינטרנט והטלוויזיה להעניק לנו שירות עד שלוש דקות, על פי ח"כ איתן כבל החברות אשר חשבו שהחוק מתכוון רק לשירות הטכני לא הבינו את משמעות החוק ולכן בוצעה הרחבת החוק: "יש חברות במשק שחשבו כנראה שאני פראייר, ושהן יכולות לתחמן אותי - אז חשבו". אז מה קרה כשהחלטנו להרים את הכפפה ולנסות לקבל שירות תוך 3:00 דקות?


המסקנות לא היו חד משמעיות, בחברות מסוימות כמו גולן והוט ענו לנו תוך 1:30 עד 02:00 ואילו בחברות מסוימות כמו 012 וסלקום נאלצנו להמתין עד 15:00 דקות.

 

 

עוד דבר שגילנו במהלך התחקיר הוא שחברות הביטוח, הבנקים והמשרדים הממשלתיים אינם מחויבים לחוק ה3 דקות פשוט כי כאשר הייתה הצבעה בכנסת, חברי הממשלה בחרו להחריג את עצמם מהחוק אמנם, לא זה מה שהפתיע אותנו, בזמן שב-012 התנצלו על זמן ההמתנה הארוך ואמרו שעושים כל מה שאפשר כדי לעמוד בחוק החדש, בחברת סלקום אמרה מנהלת המשמרת כי: סלקום מעדיפה לחטוף קנסות ושאין לה שום אפשרות לעמוד ברף שקבע משרד התקשורת.

 

לכל הכתבות והתוכניות של אורלי וגיא

 

כאשר העלנו את ח"כ איתן כבל על קו הטלפון ושתפנו אותו בתגובת סלקום, הוא הבטיח לנו שהעניין יטופל ואכן מיד לאחר השידור ביקשתי על ידי דוברו של איתן כבל להעביר לידיו את הקלטת השיחה וכך עשיתי.


בעדכון האחרון מול כבל נאמר לנו שהנושא בבחינה בכדי לקבוע את סוג הסנקציות שניתן להטיל את חברות אשר אינן מכבדות את החוק ואנו נמשיך ונעקוב.

 

 
סלקום • מעדיפה לחטוף קנסות
סלקום • מעדיפה לחטוף קנסות צילום : בוצ'צ'ו
 

תגובת 012
מ-012 מוביל נמסר כי "אנו פועלים באופן רציף ונמרץ בכדי לתת את השירות הטוב ביותר ולראיה דוח אמון הציבור שפורסם השבוע, בו 012 מוביל דורגה במקום הראשון מבין כל חברות הסלולר. מ-012 מוביל ביקשו להדגיש כי בעת הבדיקה זמני ההמתנה כפי שנמדדו אינם משקפים את זמני ההמתנה במוקדי השירות. 012 פועלת ליישום מלא של כללי הרגולציה ומעבר לכך".

 

מסלקום בחרו שלא להגיב לדברים.

 

הכותב הוא ראש דסק התחקירים במערכת אורלי וגיא, תומר ממיה - tomerm@nana10.tv

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.