תחקיר: שומרים על השומרים

 
עודכן 17:21 08/07/2015

הם אמונים על ביטחון ילדנו, יושבים בתוך ביתן עשוי ברזל בחום של יותר מ-45 מעלות ואנו מצפים מהם להישאר ערניים מספיק כדי לשמור על היקר לנו מכל, אז למה לשומרים לא מגיע מזגן?

 
 
 
 
 
צילום : GettyImages/אימג'בנק
 

בתאריך ה30 במאי התחלנו בתוכנית קמפיין שמטרתו היחידה היא למזג את ביתני השומרים ששומרים בבתי הספר. מיד לאחר שהגיעו אלינו פניות מהורים מודאגים מפתח תקווה, נסענו לבדוק בעצמנו והתוצאות היו כפי שמצופה.

 

שומרים אשר אמונים על ביטחון ילדנו יושבים בתוך ביתן עשוי ברזל בחום של יותר מ45 מעלות ואנו מצפים מהם להישאר ערניים מספיק כדי לשמור על היקר לנו מכל. לאחר שאמתנו את עיריית פתח תקווה עם הממצאים, התחייב ראש העיר שעד תחילת שנת הלימודים הקרובה למזג את כל ביתני השומרים.

 

 

לאחר שידור האייטם קיבלנו פניות רבות מערים שונות שהמצב שם דומה ולכן החלטנו להרחיב את הקמפיין ולהגיע לכל עיר בארץ. ההתנגדות הגדולה שנתקלנו בה הייתה של ראש עיריית נס ציונה יוסי שבו שהפתיע בתגובה צינית במיוחד:" עוד מעט תבקש שאקנה להם אוטו חצי אוטומטי".

 

לכל הכתבות והתוכניות של אורלי וגיא

 

 

הטענה המרכזית של ראש העיר הייתה ששומר לא אמור לשבת אלא לפטרל במהלך המשמרת שלו, מיד התייעצנו עם פיני שיף ,יו"ר איגוד המאבטחים, שאמר ששומר אמור לפטרל במהלך משמרת של 8 שעות כשעה במצטבר, להפך שומר אמור להיות קרוב לשער ולשמור שאף אחד לא נכנס.


ויותר מכך גם בתגובתו של המשרד לביטחון פנים נאמר שהם מעודדים הכנסה של מזגנים לביתני השומרים. מתוך כוונה לפעול כמה שיותר מהר ואולי להגיע לראשי העיר מכיוון אחר גייסנו לטובתנו את אבי נעים, יו"ר ועדת הביטחון של השלטון המקומי וראש מועצת בית אריה, שהחליט מיד למזג את כל ביתני השומרים בבית אריה ויתרה מכך הצליח לרתום את משרד החינוך שאף הביעו הסכמה לממן כ-50% מעלות המזגנים.

 

 

מכתב של אריה עמית:
נכון לעכשיו אחרי כחודש של קמפיין מספר עיריות כבר מבינות את הצורך למזג את הביתנים ואנו ממתינים לוועדה שתתכנס בנושא בקרוב. שומרי בית הספר הם חלק מהנוף ומצוות בית הספר, הם שומרים קבועים ולפעמים מלווים את ילדנו מכיתה א' ועד לסיום הלימודים, הם זוכרים את שמות הילדים ודואגים להם כדי שאנחנו לא נדאג.


אנחנו לא מתכוונים להרפות, השינוי הזה הוא בהישג יד והוא קרוב, נשמח אם תצטרפו אלינו ותשתפו אותנו במצב ביתני השומרים הקרובים אליכם.

 

הכותב הוא ראש דסק התחקירים במערכת אורלי וגיא, תומר ממיה -tomerm@nana10.tv

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.