מיזם חדש: לוביסט בכנסת - שיפעל למען הציבור: "אנחנו ה-99%, אנחנו צריכים לנצח"

 
עודכן 12:38 24/06/2015

יאיר פינק, יזם "לובי 99", פתח בקמפיין גיוס כספים באתר Headstart כדי להציב בכנסת לוביסט "שיפעל למען האינטרס הציבורי", וייאבק בלוביסטים שמפעילים הטייקונים כדי ללחוץ על מקבלי ההחלטות. פינק, שמקווה לגייס 70 אלף שקלים: "אין לי שום טענה לתשובה ולחבריו, הם רוצים למקסם רווחים - אני רוצה את טובת הציבור"

 
 
 
 
 

צבא לוביסטים כבש את הכנסת בשנים האחרונות, וכל מי שרוצה לכופף חוקים והחלטות משתמש בו כאמצעי לחץ על מקבלי ההחלטות. כעת מבקש קמפיין גיוס המונים באתר "Headstart" לתת לכך תשובה: לוביסטים בשכר שיעבדו בכנסת "בשביל הציבור".

 

"פתחנו בקמפיין כדי שלוביסטים רציניים יעבדו סוף סוף גם בשביל האזרחים", אומר ללילה כלכלי יאיר פינק מ"לובי 99", יוזם הקמפיין. "אני רוצה שבפעם ראשונה הציבור ינצח, במקום שכל פעם הטייקונים יקחו את כל הלוביסטים שעובדים עבור מתי מעט. אני רוצה שלציבור יהיו אנשים שעובדים בשבילו שינצחו בבנק, בגז, בשר"פ. אנחנו רוצים גם לנצח, מגיע לנו, אנחנו הרוב. אין לי שום טענה לתשובה ולחבריו, הם רוצים למקסם רווחים - אני רוצה את טובת הציבור".

 

פינק, דתי בן 31 מירושלים, משאיר לתורמים את ההחלטה האסטרטגית במה הלוביסט הנבחר יעסוק קודם. "הגז הוא נושא מאוד חשוב - אם יחידה עולה 0.5 דולר ולוקחים 6 דולר, ונצליח להוריד את המחיר ל-3-4 דולר, אז כל הציבור ירוויח. אבל עוד מעט יגיע נושא הבנקאות והיינו רוצים גם שם להצליח, נושא הרפואה הפרטית - אנחנו רוצים רפואה ציבורית טובה מאוד. אנחנו 99 האחוזים".

 

 
יאיר פינק, יזם "לובי 99"
יאיר פינק, יזם "לובי 99" צילום : חדשות 10
 

בקמפיין הזה, בניגוד לדברים רבים שנעשים בממשלה, יש מטבעו שקיפות. באתר אפשר לראות מי תרם לפרויקט. "אפשר לראות לאן כל שקל הולך", אומר פינק, "בסופו של דבר ייבחרו לוביסט אחד או שניים שיקבלו משכורת של 4,000-5,000 שקלים על העבודה עבורנו. עלינו היום לאוויר, יש לנו 30 ימים לגייס 70 אלף שקלים, ואנחנו מקווים לעקוף את היעד. זה תלוי בציבור. כסף קטן יכול לנצח כסף גדול".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.