עבר בוועדת השרים: המדינה תסייע לנפגעי עבירות מין להרחיק את הפוגע מהעבודה

 
עודכן 16:05 21/06/2015

שרת המשפטים איילת שקד העבירה היום בוועדת השרים לחקיקה את חוק הסיוע לנפגעי עבירות מין. במסגרת התיקון לחוק, יעניקו עורכי הדין של משרד המשפטים סיוע חינם לנפגעי ונפגעות העבירה, בהליך אזרחי, כדי שיוכלו להרחיק את העבריין ממקום עבודתו. שקד: "זו חובתנו כמדינה"

 
 
 
 
 
שרת המשפטים, איילת שקד
שרת המשפטים, איילת שקד צילום : חדשות 10
 

הצעת החוק לסיוע לנפגעי עבירות מין, שתעזור להם להרחיק את האדם שפגע בהם ממקום העבודה, עברה היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה.

 

על פי ההצעה, אותה העבירה שרת המשפטים איילת שקד, יקבלו נפגעי ונפגעות עבירה מינית סיוע משפטי חינם מעורכי הדין של משרד המשפטים, בניסיון להרחיק את האדם שפגע בהם ממקום העבודה. את התזכיר הראשוני לגבי החוק הוציאה עוד השרה הקודמת, ציפי לבני.

 

בחקיקה הקיימת, על עבריין המין מוטלת החובה להוכיח, בהליך אזרחי, כי היתקלות תדירה בעבריין מין תגרום לו לנזק נפשי של ממש, אם זה יתגורר או יעבוד בקרבת מגוריו או מקום עבודתו. למרות זאת, נפגעי ונפגעות עבירות מין חוששים לפעמים לפתוח בהליך כזה, בגלל מצוקתם הנפשית.

 

כעת, עורכי הדין של משרד המשפטים יוכלו לספק ייצוג וסיוע משפטי לנפגעי ונפגעות העבירה ללא תמורה וללא קשר לעמידה בתנאי מבחני הכנסה רגילים. "ההחלטה מגיעה מתוך הבנה כי מבחינת הקורבן, האירוע לא מסתיים עם הרשעת העבריין, אלא ממשיך ללוות אותו בכל פעם שהוא נפגש איתו בסביבת חייו".

 

שרת המשפטים שקד הגיבה: "כשם שהמדינה מנהלת את ההליך הפלילי עבור נפגע העבירה, כך עליה לנהל את ההליך האזרחי עבורם. מכיוון שהיחס לאירועים אלו הוא יחס לאירועים מתמשכים, על המדינה לתת סיוע מותאם. על נפגעי העבירה מוטל נטל נפשי כבד, עלינו לעשות כל מה שנדרש כחברה על מנת להקל, ולו במעט, על הקושי איתו הם מתמודדים. אני שמחה מאוד להוביל את המהלך אשר ייתן לאלפי נפגעות ונפגעי עבירות מיניות את הסיוע המתאים. זוהי החובה שלנו כמדינה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.