רגב: "אדון קוטלר, האם 61 חברי הכנסת הם בהמות דקות או גסות בעיניך?"

 
עודכן 16:48 15/06/2015

שרת התרבות הגיבה לדבריו של השחקן עודד קוטלר בכינוס האמנים וטענה כי מדובר בשיח שמפלה אוכלוסייה שלמה בציבור. "האם חברייך האמנים סבורים כי מיליון איש הם לא יותר מאוכלי עשב וקש?", היא שאלה את השחקן כחלק מנאומה במליאה. בנוסף חזרה רגב על עמדה כי המדינה לא תממן מוסדות תרבות שיחרימו את ישראל

 
 
 
 
 
"שיח של צ'חצ'חים ומנשקי קמעות". שרת התרבות רגב
"שיח של צ'חצ'חים ומנשקי קמעות". שרת התרבות רגב צילום : חדשות 10
 

סערת התרבות בעיצומה. שרת התרבות והספורט, מירי רגב, נשאה דברים היום (שני) במליאת הכנסת, והגיבה להתבטאויותיו של השחקן עודד קוטלר אמש בכינוס החירום שערכו האמנים בנמל יפו. "זה שיח של צ'חצ'חים, מנשקי קמעות ועכשיו גם בהמות", היא הצהירה.

 

"אדון קוטלר, האם 61 חברי הכנסת הם בהמות דקות או גסות בעיניך", היא הוסיפה, "האם חברייך האמנים סבורים כי מיליון איש הם לא יותר מאוכלי עשב וקש? האם מדובר באותו קומץ שישב בכיכר רבין בעצרת של גרבוז או זה ששמע את טופז קורא לנו צ'חצ'חים? בשם מי אתה מדבר והאם השיח הזה שיח תרבותי בעינייך?".

 

לאחר מכן התייחסה השרה לסוגיית מימון מוסדות התרבות, וחזרה על עמדתה כי המדינה לא תממן מוסדות שיחרימו את ישראל. "עמדת ממשלת ישראל היא כי לא נממן הצגות או מוסדות שיחרימו את מדינת ישראל. האם ש בכך פסול?", אמרה רגב.

 

"האם שאר המדינה אדישה לכך שבפסטיבל ירושלים ישודר סרט על רוצח ראש הממשלה?", המשיכה רגב, "באופן אישי אני חושבת שאין לסרט כזה מקום. מדינה לא חייבת לקיים סרט או פסטיבל".

 

 
"השיח הזה תרבותי בעיניך?". השחקן עודד קוטלר
"השיח הזה תרבותי בעיניך?". השחקן עודד קוטלר צילום : חדשות 10
 

מוקדם יותר גם ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את התבטאויותיו של קוטלר. "הדברים שנאמרו נגד ציבור גדול ויקר בישראל מקוממים וראויים לכל גינוי", טען ראש הממשלה בפתח ישיבת סיעת הליכוד, "אני גאה להיות ראש הממשלה של מדינה דמוקרטית, הדמוקרטיה המאותגרת ביותר בעולם. דמוקרטיה ששומרת על זכויות אדם ושומרת בקנאות על חופש הדיבור".

 

נתניהו הדגיש כי למרות השמירה על חופש הביטוי, הממשלה יכולה לבחור שלא לממן מופעי תרבות. "אנחנו יכולים וצריכים לגשר על המחלוקות בתוכנו והדרך לעשות זאת בהידברות מכובדת", הוא אמר, "הזכות לחופש הדיבור והיצירה מוגנת בחוק, אך אין חוק שמחייב מימון של כל יצירה".

 

 
"הדברים מקוממים וראויים לכל גינוי". ראש הממשלה נתניהו
"הדברים מקוממים וראויים לכל גינוי". ראש הממשלה נתניהו צילום : צילום מסך
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.