צלילים אחרים: תושבי כפר עזה בקונצרט שכולו תקווה

 
עודכן 20:47 05/06/2015

במשך כמה שעות הצליחו תושבי עוטף עזה לשים בצד את המציאות הביטחונית, שרק השבוע הידפקה שוב על הדלת, והתמסרו לקונצרט שלום חגיגי שנערך ממש על גבול הרצועה. הכיסאות של תושבי עזה, שהוזמנו אף הם, נותרו ריקים משום שחמאס מנע מהם לעבור את הגבול. "יש באזור הזה תקווה גדולה מאוד", אמר ראש מועצת אשכול הנבחר, גדי ירקוני, שאיבד את רגליו ביום האחרון למבצע צוק איתן

 
 
 
 
 

התיאור הראשון שחלף בראש למראה 1,000 כיסאות מסודרים אתמול (חמישי) על גבול רצועת עזה, היה "אופטימים בלי גבולות". אם בתחילת הערב עוד שררה תחושה שלכל היותר 200 מהכיסאות הללו יתמלאו, הרי שלאט לאט הקהל החל לנהור בהמוניו למדשאה של כפר עזה, ולכמה שעות בלבד התחלף קול האזעקות הכה מוכר במוזיקה שבקעה מהרמקולים.


עם אוזן אחת קשובה כל הזמן לוודא שהכל בסדר, ועין שנשואה לעבר האורות הסמוכים מהרצועה, התושבים לא ויתרו. כמעט אף מקום לא נותר פנוי והאווירה הזכירה מקומות אחרים וזמנים אחרים. הרמקולים זעקו הכי חזק שאפשר, כך אולי גם בצד השני של הגדר ישמעו, לאחר שתושבי עזה שהוזמנו לא הורשו ע"י חמאס לעבור את הגבול.


"לא האמנתי שחברה שלי גרה כאן, ממש על הגדר", הודתה לינדה בן יעקב, תושבת כוכב יאיר שהגיעה להשתתף באירוע. "עכשיו אני רואה את הצמידות הזו וברור לי שמשהו כאן חייב להיפתח, שהגדר הזו מוכרחה להיפתח. אבל באופן אמיתי". בקהל נוכחים גם ילדיו של ג'ימי קדושים, תושב הקיבוץ שנהרג מפגיעה של פצצת מרגמה לפני כ-7 שנים.

 

 
ערב של אופטימיות ותקווה. תושבי כפר עזה נהנים מהמוזיקה, אתמול
ערב של אופטימיות ותקווה. תושבי כפר עזה נהנים מהמוזיקה, אתמול צילום : חדשות 10
 

"זה אירוע מיוחד בשבילי. אני אפילו לא ממש יכולה להסביר למה", תיארה בתו של ג'ימי, סתיו, את התחושות. זה גם האירוע העצמו, שהאמירה שלו היא כל כך חזקה, וגם עצם העובדה שהוא מתרחש כאן, בקיבוץ הזה, שספג כל כך הרבה מכות. והנה, בכל זאת מצאו את המקום בלב לארח כזה קונצרט". בן אחר, אייל, בחר להביע רגשות דווקא בנגינת בלוז על מפוחית לקול מחיאות הכפיים של הקהל.

 

על הדשא נכחו גם גיבורי המבצע של הקיץ האחרון בעזה, בהם גם הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ. "זו לא רק אמירה, אלא גם עשייה ותקווה. בעיניי זה מאוד יפה", הוא אמר. גם גדי ירקוני, שאיבד את שתי רגליו ביום האחרון למבצע ורק השבוע נבחר לראשות מועצת אשכול, התרגש: "רואים פה את התקווה, וזה בדיוק מה שאנחנו משדרים. באזור הזה יש תקווה גדולה".

 

כולם אולי מבינים שהמבצע הצבאי הבא ברצועת עזה קרוב הרבה יותר מקולות השלום. אך האנשים בעוטף עזה הם אופטימים חסרי תקנה והם מאמינים שבסוף הדרך, גם אם לא מחר, הקולות הללו יחלחלו ויפתחו את הגבול בין ישראל לבין עזה - ממש כמו פעם.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.