התמונה שהציתה את הרשת: מדוע יאיר גרבוז צולם קובע מזוזה בביתו?

 
עודכן 22:52 31/05/2015

ועד מתיישבי השומרון בחר להילחם בתופעת ה'שיימינג' בצורה לא רגילה. הבוקר הם העלו לרשת תמונה של יאיר גרבוז קובע מזוזה בביתו והציתו חרושת שמועות לגבי סולחה בין הצדדים. כעת מבהירים האמן ואנשי השומרון כי מדובר במלחמה נגד השתקת דעות וכי בין אנשי הימין וגרבוז, אולי אין הסכמה, אך יש כבוד הדדי. "קיבלתי אותם בכבוד כמו שאקבל כל מתנה, אמר האמן שזכה לתגובה אוהדת במיוחד: "לכבוד הוא לנו שיש לנו כאלה חברים"

 
 
 
 
 

הבוקר (ראשון) ועד מתיישבי השומרון העלה לאוויר תמונה לא רגילה בה נראה יאיר גרבוז הזכור מנאום "מנשקי הקמיעות", כשהוא קובע מזוזה. נאומו של האמן בכיכר רבין הכה גלים ומאז נזכר כנאום 'מנשקי המזוזות', כאן בדיוק החליטו מתיישבי השומרון, לעשות מעשה ולהעלות את התמונה.


שגיא קייזלר מוועד מתיישבי השומרון אומר כי בוועד המתיישבים הם מרבים להתעסק בהסברה והם לא הסכימו עם ה"שיימינג" שעושים לו. "הבאנו לגרבוז עם מזוזה שהכין אמן מאיתמר ומיוצרת מאבן מהשומרון, התקנו אצלו את המזוזה וגילנו שמדובר באיש מאוד נחמד".


עוד מוסיף קייזלר כי מה שהרגיז את רוב הציבור הביטוי "מנשקי המזוזות" הוא כלל לא מה שגרבוז אמר. "לכבוד לנו כאלה חברים, דעותיו אינן דעותינו וזה בסדר, אבל מי ששומע את דעותיו מבין שהן לגיטימית ומותר להשמיע אותן".


גרבוז, ששמר על שתיקה ארוכה, הגיב לראשונה לקביעת המזוזה, לנאום בכיכר ולהפס השמאל בבחירות. "אני מעולם לא אמרתי כלום על מזוזות הדביקו לי את זה, אני קיבלתי מוועד מתיישבי השומרון מתנה וקיבלתי אותה בנימוס", אמר האמן.

 

 
יאיר גרבוז קובע מזוזה בביתו
יאיר גרבוז קובע מזוזה בביתו צילום : ועד מתיישבי השומרון
 

לפני שסיים בדבריו, אמר גרבוז כי אם היה מדבר שוב בכיכר הוא היה מעניק זמן לא מועט לרפיסות ב'מחנה הציוני'. "הייתי אומר אותם דברים ומוסיף עוד כמה משפטים על המחנות האחרים", הסביר האמן והוסיף את דעתו על מנהיג המחנה שהאשים אותו בהפסד: "הרצוג הוא עלוב נפש".


מהמחנה הציוני נמסר בתגובה:


"גרבוז שגה כשאמר אמירות מזלזלות ומיותרות בבחירות, ושוגה עכשיו כשהוא לא מבין את חומרתן וטיפשותן. אין בינו לבין המחנה הציוני דבר וחצי דבר, והוא מוכיח שוב כי הוא משמיע קול הזוי ורחוק מלב החברה הישראלית".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.