הרצל בוקר, ראש מועצת מטולה, נפטר בגיל 62

 
עודכן 14:32 30/05/2015

לאחר כשש שנים וחצי בראש מועצת מטולה, הלך לעולמו הרצל בוקר בתום מאבק במחלה קשה. בוקר ניצח בסיבוב השני ב-2008 את יריבו קובי כץ, ושמר על כסאו גם בבחירות הקודמות. אבי נדיב ישמש כממלא מקומו

 
 
 
 
 
הרצל בוקר, ראש מועצת מטולה. יהי זכרו ברוך
הרצל בוקר, ראש מועצת מטולה. יהי זכרו ברוך צילום : עמוד הפייסבוק של הרצל בוקר
 

הרצל בוקר, ראש מועצת מטולה, הלך הבוקר (שבת) לעולמו בגיל 62, כתוצאה ממחלה קשה עמה התמודד בשנים האחרונות.

 

המועצה הצפונית פרסמה את ההודעה בנושא, לאחר שבשעות היום המוקדמות נקבע מותו של מי שעמד בראש הישוב בן כ-1,500 התושבים מאז שנת 2008 ועד לפני שבוע, אז עזב את התפקיד בשל המחלה. אבי נדיב, שהחליף את בוקר, ימשיך לשמש כממלא מקומו. בוקר הותיר אחריו אשה, רחלי, ושלושה ילדים - שני, גיא ויובל.

 

בוקר שוחרר מצה"ל בדרגת סגן אלוף, לאחר שירות צבאי ארוך שהשתרע ממלחמת יום כיפורים ועד ליציאה מלבנון. הוא היה מפקד גדוד בנח"ל, סגן מפקד חטיבה בלבנון וממקימיה של החטיבה המזרחית בלבנון של צד"ל.


"את העשייה הבלתי פוסקת של הרצל למען מטולה לא ניתן לתאר במילים", נמסר בהודעת המושבה, "הוא האמין במושבה, אהב אותה ועשה כל שניתן ואף מעבר כדי לקדמה ולהובילה הלאה".

 

בוקר ניצח לפני שש שנים וחצי את קובי כץ, אצלו שימש בעבר כמזכיר המועצה, בהפרש קטן של כ-50 קולות בלבד ובסיבוב השני. בין השניים היו חילוקי דעות לפני הבחירות ב-2008, ובוקר, שכיהן כמזכיר מאז 1993, פוטר מתפקידו על ידי כץ ב-2004 והגיש תביעה נגד המועצה. השופטת בבית הדין לעבודה בחיפה, אביטל רימון, לא ביטלה את הפיטורים, אך קבעה כי ההליך לא היה תקין ופסקה פיצויים לטובת בוקר.

 

"מה שמבדיל אותי מהמתמודד מולי", אמר ערב בחירות 2013 לערוץ "חדר החדשות צפון", "הוא שאם יש אימרה לפיה 'אם יש קשרים לא צריך כישורים', אז לי יש גם קשרים וגם כישורים. כראש מועצה מכהן, העשייה שלי מוכחת על פני השטח. אני ראש מועצה של כולם, ללא יוצא מן הכלל. בקדנציה הראשונה שלי הערתי את מטולה מתרדמת של 10 שנים, של חוסר חיים ליישוב. פעילויות חברתיות וקהילתיות במבנים בעייתיים עברו למבנים מחודשים. צריך להעלות את נושא החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בסדר העדיפויות, ולהחזיר את הצעירים מהמרכז הביתה, תוך יצירת מקומות תעסוקה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.