מנהיג ג'בהת א-נוסרה: "הקיום של חיזבאללה – עניין של זמן"

 
עודכן 19:45 28/05/2015

כשפניו מוסתרים, העניק אבו מוחמד אל-ג'ולאני ראיון נדיר לרשת "אל-ג'זירה" והעביר מסר לתומכי הנשיא אסד, כולל ארגונו של חסן נסראללה: "המשטר הזה לא יוכל עוד להגן עליכם, אינשאללה הלחימה מתקרבת לסיומה". הוא אמר כי ארגונו לא יבצע פיגועים נגד מטרות אמריקניות

 
 
 
 
 

כשהוא נישא על כנפי הפופולריות וההצלחות האחרונות שרושם ארגונו בשטח, פורסם היום (חמישי) חלק מראיון שנערך עם מנהיג ארגון האופוזיציה הסורי ג'בהת א-נוסרה. בראיון, שנערך עם אחד המנחים המוכרים של רשת "אל-ג'זירה", הביע אחמד אל-ג'ולאני אופטימיות ואמר כי הלחימה קרובה לסיום.


מדובר בראיון נדיר מאוד של מי שעומד בראש הארגון הגדול ביותר הנלחם נגד משטר הנשיא אסד. עד כה היה מזוהה ג'בהת א-נוסרה עם אל-קאעידה, אך אל-ג'ולאני דווקא ביקש להשמיע כיוון אחר. הוא הציע לעלאווים להניח את נשקם ו"לחזור בהם מדתם", לפני שיהיו נתונים למעשי טבח.


"היום העלאווים בסוריה מבינים כבר שהמשטר לא יכול עוד להגן עליהם", אמר אל-ג'ולאני. "הם ביצעו הרבה מעשי טבח, אבל הדת שלנו היא דת רחומה. אנחנו לא פושעים ולא רוצחים, ולכן אם הם יסוגו ממעשיהם ויתנערו מבשאר אסד - לא רק שהם יהיו בטוחים, אלא שאנחנו בעצמנו נגן עליהם".

 

 
"הלחימה תסתיים בקרוב". נשיא סוריה, בשאר אסד
"הלחימה תסתיים בקרוב". נשיא סוריה, בשאר אסד צילום : רויטרס
 

מסר נוסף העביר מנהיג ג'בהת א-נוסרה גם לארגון חיזבאללה, הנחשב לבן הברית הבולט ביותר של אסד. "אינשאללה, הלחימה הזו מתקרבת לסיומה", הוא אמר. "אני מבטיח שמפלתו של אסד לא רחוקה ואז גם הקיום חיזבאללה יהיה עניין של זמן בלבד. ברגע שאד ייפול, הם יתקפלו וייסוגו מיד לדרום לבנון".

 

פניו של אל-ג'ולאני לא נחשפו למצלמה לאורך כל הראיון, ולמעשה לא קיימת כיום תמונה ברורה שלו. בעבר אמרו בארגון כי כחלק מאמצעי הביטחון, הוא מקפיד שלא להיחשף כל עוד הוא נוכח בשטח הלחימה נגד צבא סוריה ובעלי בריתו. על פי חלק מההערכות בחלק הבא של הראיון, שישודר בשבוע הבא, הוא יכריז על התנתקות מאל-קאעידה שעימו מזוהה הארגון.

 

אל-ג'ולאני הבהיר כי ג'בהת א-נוסרה אינו אויב של ארצות הברית, ולכן לא מתכוון לבצע פיגועים נגדו. מדובר למעשה בארגון עם שאיפות דומות מאות לאלה של דאע"ש, אך הוא איננו פועל באמצעות הוצאות אכזריות והמוניות להורג בדומה לארגון של אבו בכר אל-בגדאדי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.