ממכירת תמונות לטייקון גז: מי אתה קובי מימון?

 
עודכן 12:39 27/05/2015

האיש שגדל בשכונה קשת יום הפך עם השנים למולטי-מיליארדר, אבל כעת נצרב שמו של "הטייקון המסתורי" בעיקר כטריז שעומד בין שר האוצר משה כחלון לגבי יכולתו לעסוק בנושא מונופול הגז. כך נראתה דרכו של קובי מימון לצמרת

 
 
 
 
 

סוגיית מונופול הגז מסרבת לרדת מהכותרות, לאחר הכרזתו המפתיעה של שר האוצר משה כחלון כי אינו יכול להתערב בנושא זה בגלל חברותו הקרובה עם איש העסקים קובי מימון. אז מיהו הטייקון שמונע מכחלון לבצע את אחת הרפורמות המרכזיות והמהותיות ביותר לכלכלה הישראלי, מבין אלו שבהן הבטיח לעסוק לפני הבחירות?

 

סיפורו של מימון נראה כמו אחד שנלקח מאגדה. איש העסקים בן ה-59 נולד בשכונה קשת יום בפתח תקווה והתחיל את דרכו בעולם העסקים כאשר פתח עסק למכירת תמונות שמן מבית לבית. העסק, שיצא לדרכו בישראל, התרחב לשאר העולם - והשאר היסטוריה.

 

> לכתבות נוספות בנושא

דייויד גילה: "אמרו לנו 'או גז, או תחרות"

מה אמר כחלון על חברותו עם מימון לפני הבחירות?

 

כיום, תחומי העיסוק העיקריים של מימון, שהונו מוערך במיליארדים, כוללים נדל"ן, נפט וגז. בין עסקיו ניתן למצוא את שותפות הגז והנפט, ישראמקו (שווי שוק של 10 מיליארד דולר), חברת הנדל"ן נצבא (שווי שוק של 3.7 מיליארד דולר), מתחם התעשייה איירפורט סיטי (3.2 מיליארד דולר), נפטא, חברה ישראלית לנפט (שווי שוק של 2.6 מיליארד דולר) וחברת האחזקות אקוויטל (1.1 מיליארד דולר).

 

על הקשר בינו לבין כחלון תעיד העובדה שהאחרון העיד למענו בבית משפט כאשר הטייקון נחקר בנוגע לרמת שכרו על ידי רשות המיסים. ההכרזה של כחלון הפתיעה בהתחשב בעובדה שרק בינואר האחרון, אמר שר האוצר לחדשות 10 כי חברתו עם מימון לא תמנע ממנו עיסוק במונופול הגז.

 

 
איש העסקים והטייקון קובי מימון
איש העסקים והטייקון קובי מימון צילום : אוראל כהן
 

מדובר באדם שאינו מתראיין וממעט בחשיפה. "אני לא זוכר אותו נותן ראיון לאחד העיתונים", אומר הפרשן הכלכלי יהודה שרוני, "הוא חושב שרחוק מהעין זו ברכה, ולא רוצה את החשיפה הזו".

 

חברו, עו"ד אורי סלונים, הוסיף: "יש כאלה שאומרים שהפרופיל הכי גבוה הוא הפרופיל הנמוך. יש בזה גם חסרונות - ברגע שאתה מסתתר ולא מגיב, זה מביא לך דברים שהם פחות נוחים. הוא אמר לי פעם שהוא בכלל לא בעל השליטה בתמר - יש דברים שאני לא רוצה להיכנס אליהם".

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.