ביקור בעיירה ללא קרינה בארה"ב: "החלמנו, אנשים מפספסים את המקור למחלות שלהם"

 
עודכן 23:31 10/05/2015

בעוד התגברות החשיפה לקרינה מעוררת דאגה בקרב מומחים שעדיין חוקרים את נזקיה, תושבים באזור נטול קרינה במערב וירג'יניה שבארצות הברית דיווחו על שיפור בבריאותם. בפרק ראשון בסדרת הכתבות "האויבים השקופים" סיפרה מהגרת מקנדה בעיירה: "התסמינים הגיעו לכאבים בעור ובראש ולהתנפחות הגוף". מומחה מישראל: "אוסר על ילדיי להצמיד את הטלפון לאוזן כל עוד אין תשובה בדבר הבטיחות"

 
 
 
 
 

כשברקע אזהרות בדבר נזקיו הלא ברורים של השימוש הגובר במכשירים פולטי קרינה ברחבי העולם, סיפרו השבוע חולים ממדינות שונות השוהים בעיירה נטולת קרינה במערב וירג'יניה שבארצות הברית כי מאז הגעתם למקום בריאותם השתפרה. בפרק הראשון בסדרת הכתבות "האויבים השקופים" טען אחד החולים שמגדירים עצמם נפגעי קרינה: "אם אנשים יבינו כמה חמורה ומשמעותית הבעיה הם ייעשו זהירים יותר".


העיירה הקרויה "גרין בנק" נחשבת לאזור נקי מקליטה בלתי-מייננת הנפלטת בין היתר ממכשירי רדיו, עמודי חשמל וטלפונים ניידים. לדברי מליסה, טייסת מקנדה הפוקדת את המקום שבועיים במהלך חודש, "אחרי שהותקנו אנטנות באזור שגרתי בו 40 אנשים החלו לחוש בתסמינים ושישה מתוכם חלו. היה בלתי אפשרי בשבילי למצוא מקום מגורים ללא קרינה סלולרית אז השתכנעתי להגיע לכאן". היא תיארה סימפטומים שונים: "הרגשתי את הקרינה בצריבות בעור, לחץ בראש והתנפחות של הגוף. תלוי במכשיר".

 

> לכתבות נוספות בסדרת "האויבים השקופים"

פרק 2: כמה משפחות כבר עזבו את חיפה?

פרק 3: הרשויות מתרשלות, האזרחים נשארים לבד

פרק 4: אמצעי בטיחות, תנסו את זה בבית

טור: התעשיה דווקא משתפרת מאוד ביחסה לסביבה


בדומה למליסה סיפר תושב אחר בעיירה כי הצליח להפסיק כאבים מהם סבל רק לאחר שעבר למקום. "אחרי שמומחה גילה לי בעיות חמורות בזרם ההארקה עברתי לקרוואן בעיירה ובתוך ימים הבריאות השתפרה דרסטית", סיפר מרטין וודרול, "אנשי מרגיש כאן הרבה יותר". גם הישראלית דפנה טחובר שרגישה לקרינה בלתי מיינת הגיעה למקום בתום התמודדות עם תסמינים שונים בבריאותה.

 

כיום מוגדרת קרינה בלתי-מייננת על ידי ארגון הבריאות העולמי כ"גורם אפשרי" להתפתחות מחלות סרטן. "אף אחד לא יודע לומר האם הקרינה הזו אכן בטוחה, אמר סגן מנהל המערך הנוירוכירורג במרכז הרפואי תל אביב, ד"ר נבו מרגלית. לטענתו, "כל עוד המצב הוא כזה אני לא מרשה לעצמי לקחת את הסיכון. אחרת בעוד 20 שנה נגיד 'לא ידענו". גם לדברי וודרול, "אנשים לא מזהים שהמחלות שלהם נגרמות על ידי שדות חשמליים או אלקטרומגנטיים".


מרגלית הוסיף והזהיר כי על פי הידע הרפואי הקרינה עשויה לשאת אף נזקים חמורים במיוחד במקרה של ילדים. "מוחות של ילדים תמיד רגישים יותר לקרינה. הרבה מילדי גבעתיים מכירים את הילדים שלי בתור אלו שאביהם מנתח המוח לא מרשה להם להשתמש בטלפון הסלולרי כשהוא קרוב לאוזן".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.