פרסום ראשון: פרופ' מריו שניידר הוא המרצה נגדו הוגשה תלונה על עבירות מין

 
עודכן 16:36 14/04/2015

פרופסור מריו שניידר, מרצה למדע המדינה, הוא המרצה נגדו הגישה סטודנטית תלונה על מעשים מגונים והטרדות מיניות. שניידר והאוניברסיטה העברית חתמו על הסכם עם הסטודנטית בו הוא הודה כי התנהג כלפי סטודנטית ב"אורח בלתי הולם ופוגעני, מתנשא ומשפיל". הוא הורחק לשנה וחצי מקמפוס הר הצופים ולא יוכל להשתתף בכל פעילות מנהלית באוניברסיטה במשך חמש שנים

 
 
 
 
 

פרופסור מריו שניידר הוא המרצה מהאוניברסיטה העברית נגדו הוגשה תלונה על מעשים מגונים והטרדות מיניות על ידי סטודנטית. שמו הותר לפרסום לאחר שהיום (שלישי) נחתם ההסכם בין האוניברסיטה העברית, פרופסור שניידר והמתלוננת נגדו.

 

>>> חשיפת חדשות 10: שתי סטודנטיות התלוננו שמרצה בכיר הטריד אותן מינית

>>> בעקבות החשיפה: באוניברסיטה העברית הוחלט שהמרצה הבכיר לא ישוב ללמד

 

על פי ההסכם, שניידר קיבל על עצמו אחריות והודה בשורה של התנהגויות כלפי הסטודנטית ב"אורח בלתי הולם ופוגעני, מתנשא ומשפיל". עוד נכתב כי הוא "יפסיק ללמד, לא יהא רשאי לאלתר ובעתיד, גם לאחר יציאתו לגמלאות ללמד באוניברסיטה, להדריך תלמידים, להשתתף בוועדות או לקחת חלק בכל פעילות מנהלית המתקיימת באוניברסיטה או מטעמה".

 

בנוסף, נקבע כי שניידר לא יוכל להשתתף בכנסים אקדמיים באוניברסיטה או מטעמה במשך תקופה של חמש שנים מיום חתימת ההסכם. שניידר, שנחשב לאחד המרצים הבולטים בתחום מדע המדינה, לא יוכל להיכנס לקמפוס הר הצופים עד תחילת חודש אוקטובר 2016, עוד כשנה וחצי.

 

כמו כן נקבע כי פרופסור שניידר יפצה את המתלוננת פיצוי כספי ובכך יסתיימו כל הדרישות הכספיות מהמרצה. שניידר, בן 67, נחשב למרצה פופולארי ואהוב בקרב הסטודנטים. עד לשנת 2012 הוא שימש כראש החוג למדע המדינה באוניברסיטה. שניידר נחשב למומחה במחקר אנטישמיות, פאשיזם וזכויות אדם באמריקה הלטינית.

 

רקטור האוניברסיטה העברית, הפרופסור אשר כהן, שלח לציבור הסטודנטים מכתב ובו הסביר על ההסכם אליו הגיעה האוניברסיטה עם שניידר ועם הסטודנטית. "הנהלת האוניברסיטה מתייחסת בחומרה רבה לכל מקרה של הטרדה מינית ופועלת בתוקף ליצירת סביבת עבודה ולימודים נקייה מכל סוג של הטרדה", לשון המכתב של כהן.

 

תחילת הפרשה בשנת הלימודים האקדמית הקודמת, בעת נסיעה לאיטליה של קורס משותף לתלמידי תואר שני למדע המדינה ולגיאוגרפיה. על פי התלונה ועל פי עדויות של סטודנטיות נוספות, פרופסור שניידר הטריד לכאורה מינית מספר סטודנטיות. עוד באותה נסיעה הזמין את המתלוננת לחדרו במלון והיא סירבה להגיע.

 

גם לאחר שהסטודנטים חזרו לארץ, המשיך פרופסור שניידר לכאורה בהטרדות המיניות שלו. בין האמירות המיוחסות לו בתלונה: "ידוע שתימניות חמות וגם אותך אני אקרע", בקשות מהסטודנטית שלא תגיע בחצאית לשיעורים כי הוא לא עומד בכך ועוד.

 

אלא שהדברים לא הסתיימו במלים בלבד. על פי התלונה שהוגשה, פרופסור שניידר ביצע לכאורה מעשים מגונים בסטודנטית בחדרו באוניברסיטה בשני מקרים שונים, כאשר נגע בה בניגוד לרצונה. לפני כשלושה חודשים היא התלוננה באוניברסיטה, כפי שנחשף בחדשות 10, ובשבועות האחרונים גובש הסכם ההדחה שלו מהמוסד האקדמי.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.