מירה עווד יוצאת למסע אישי ומנסה לדעת האם יש לה סיבה לנסות ולגשר בין הצדדים

 
עודכן 20:35 11/04/2015

השחקנית והזמרת מירה עווד מצאה את עצמה המומה במערכת הבחירות האחרונות, אחרי האמירה עליה כבר הספיק להתנצל ראש הממשלה נתניהו. עווד שראתה עצמה כגשר בין הצדדים מצאה את עצמה שוב, כגיס חמישי. במסע אישי בין יהודים לערבים, בין ינון מגל לחנין זועבי מנסה עווד למצוא תקווה בשביל שני הצדדים

 
 
 
 
 

השחקנית והזמרת הישראלית מירה עווד נולדה בכפר ראמה שבגליל. באותו הכפר נולדו גם אביה של מירה, סבה, סב סבה וכן הלאה וכן הלאה. כשהיא עומדת מול בית הספר בו היא למדה, שם גם ממוקמת הקלפי בה הצביעו כל בני משפחתה, היא מבקשת לבדוק האם סיפור האוטובוסים מהבחירות האחרונות, אכן היה נכון. התשובה, כמובן שלא.


עווד היא שחקנית תיאטרון וטלוויזיה שהופיעה בהצגות רבות ואפילו יצגה את ישראל כזמרת יחד עם אחינועם ניני. "שנים ניסיתי להיות גשר בין העולמות" היא טוענת ומוסיפה שלעולם לא סירבה לדבר על דו-הקיום שהיא כל כך מאמינה בו ותמיד סירבה ותמשיך לסרב לאבד תקווה, עד הבחירות האחרונות.


"האמירה של ביבי הממה אותי, הסתכלתי על השעון ובדקתו מול מרכז המידע של הבחירות וגיליתי שהיו בקושי שמונה אחוזי הצבעה במגזר הערבי שזה נמוך מהממוצע. צחקתי אבל זה היה חיוך מהול בכעס ועצב", מסביר וואטן אל קאסם, ממנהלי קמפיין הבחירות של הרשימה הערבית המשותפת. עווד עונה לו כי שם היא הרגישה את השבר האמיתי.

 

 
מירה עווד מול בית הספר בו למדה, בו ממוקמת הקלפי בה היא מצביעה
מירה עווד מול בית הספר בו למדה, בו ממוקמת הקלפי בה היא מצביעה צילום : חדשות 10
 

אני מנסה לחשוב מה היה קורה עם לה-פן בצרפת הייתה אומרת: "היהודים נוהרים לקלפי"

התחנה הראשונה הראשונה של עווד בניסיון להבין את העמדה של אנשי הימין בישראל היא חבר הכנסת הטרי ינון מגל. יחד עם מגל היא מנסה להבין מדוע למרות הנתון הסטטיסטי לפין מעורבותם ערבי ישראל בטרור היא אירוע נדיר, ערביי ישראל תמיד יישארו מחבלים.


חה"כ מגל ועווד מתווכחים על מקומם של ערבי ישראל במדינה ובכלל. איש ה"בית היהודי" מבקש מהשחקנית להשוות את עצמה לערבים סביבה. עווד מצידה משיבה לו וטוענת כי ערביי ישראל הם אזרחי מדינת ישראל ולכן הם צריכים להשוות את עצמם לישראלים ולא לערבים אחרים. בסוף שיחתם נדמה שאולי הצליחו להגיע להבנה משותפת, אבל הם בהחלט לא אופטימיים.


אחרי חה"כ מגל יוצאת עווד לפגוש את מי שכולם מצביעים עליה כתומכת הטרור, חברת הכנסת חנין זועבי. עווד מנסה להבין מזועבי האם היא באמת תומכת בטרור. זועבי מצידה מבקשת להבהיר את עמדתה " במצב שנוצר, של מולדת משותפת לנו וליהודים, אני דורשת שוויון זכויות מלא ואני לא מוכנה להנמיך את קולי ולא אתן לגזענים לנצח" מספרת חברת הכנסת.

 

לכתבות נוספות:

>>בכיר איראני: "לא נאפשר לעולם גישה למתקנים הצבאיים שלנו"

>>צפו: מרדף מכוניות בהילוך אטי במיוחד

חבר הכנסת ינון מגל לא מוכן להתנצל, כמוהו גם חברתו לפרלמנט זועבי. בין שני הצדדים שלא ומכנים להתנצל מוצאת את עצמה ווד כגשר בין עולמו שהולכים ומתרחקים. "להיות גשר זה עבודת פרך והם גם אלו שמופגזים ראשונים במלחמה", מסכמת עווד ומבקשת מאיתנו, כולנו לפרק את הסיסמאות ולחפש דרך אחרת לגשר בין הצדדים.

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.