ממצאים חדשים אישרו: לוביץ האיץ בכוונה לקראת ההתרסקות המטוס

 
עודכן 09:57 04/04/2015

הקופסה השחורה השנייה של המטוס אותרה ואיפשרה לחוקרים להודיע רשמית כי לוביץ ריסק בכוונה את המטוס עליו היו 149 נוסעים ואנשי צוות. הוא שינה את מערכת הטייס האוטומטי והגביר מהירות בעת הנמכת הגובה רגע לפני שריסק אותו אל הרי האלפים

 
 
 
 
 
אנדראס לוביץ. עכשיו זה רשמי
אנדראס לוביץ. עכשיו זה רשמי צילום : Getty Images
 

ממצאי הקופסה השחורה השנייה אישרה באופן רשמי. טייס המשנה הגרמני אנדראס לוביץ הגביר מספר פעמים את מהירות המטוס בזמן ההנמכה, רגע לפני שריסק בכוונה את טיסת ג'רמנווינס אל הרי האלפים הצרפתיים - כך אישרו היום (שבת) החוקרים הצרפתים לאחר שבדקו את הקופסה השחורה השנייה של המטוס, שנמצאה אתמול.

 

הקופסה השנייה כאמור אימתה את הערכה לפיה לוביץ שינה את הטייס האוטומטי ואישרה בנוסף כי טייס המשנה הגרמני האיץ את מהירות המטוס פעם אחר פעם בזמן שהטיס אותו אל צלע ההר לפני כשבועיים.

 

למעשה, הפרטים האחרונים איפשרו לחוקרים להודיע בצורה רשמית כי לוביץ אכן נעל את הטייס הראשי מחוץ לקוקפיט וריסק בכוונה את טיסת ג'רמנווינגס, עליה היו 149 נוסעים ואנשי צוות.

 

 
פרחים ונרות בשדה התעופה בדיסלדורף לזכר נספי ההתרסקות באלפים
פרחים ונרות בשדה התעופה בדיסלדורף לזכר נספי ההתרסקות באלפים צילום : רויטרס
 

אתמול מסר משרד התובע הגרמני כי מבדיקות שנעשו למחשבו האישי של לוביץ בביתו עלה כי הוא חיפש באינטרנט דרכים שונות להתאבד ימים ספורים לפני הטיסה. המשרד אף אישר כי בהיסטוריית החיפושים של לוביץ ברשת הופיע גם חיפוש אחר הסברים על מנגון נעילת תא הטייס במטוסים מהדגם אותו ריסק.

 

בתחילת השבוע דיווח העיתון הגרמני "בילד" כי לוביץ חשש מכך שהוא סובל מבעיות ראייה, שימנעו ממנו לטוס. גורם אנונימי בצוות החקירה אישר עבור כתבי העיתון כי "עבורנו כרגע, אחד מהמניעים העיקריים שמיוחסים ללוביץ הוא הפחד שהבעיות הרפואיות יסכנו את כושר הטיסה שלו". בשל סיכון זה, משערים החוקרים, העדיף לוביץ לרסק את המטוס בטיסתו האחרונה.

 

מאז אירוע ההתרסקות התפרסמו השערות שונות הנוגעות למניעיו של לוביץ. גורמים רשמיים המעורבים בחקירה אמרו כי "לוביץ זכה לטיפול פסיכותרפי, במסגרתו נרשמה הערה על נטיותיו האובדניות, וזאת במשך מספר שנים לפני שהפך לטייס".

 

בנוסף, מספר כלי תקשורת בבריטניה פרסמו כי שבועיים בלבד לפני ההתרסקות, סיפרה ללוביץ בת זוגו לשעבר כי היא בהיריון ממנו. השניים נפרדו זמן קצר לפני האירוע בשל אופיו "הלוחמני" של לוביץ ונטייתו להתעלל בחברתו.

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.