ניסוי מוצלח: שרביט קסמים יירט "רקטה של חיזבאללה"

 
עודכן 17:00 01/04/2015

משרד הביטחון והסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים השלימו בהצלחה סדרה של ניסויים במערכת ההגנה האווירית שהבטיחו את הכנסתה לשימוש בתוך מספר חודשים. "יכולותיה מופלאות מול רקטות כבדות שהן ליבת האיום מלבנון", אמרו במשרד הביטחון

 
 
 
 
 

יממה אחרי שאלוף פיקוד העורף הזהיר מאלפי רקטות על העורף הישראלי במלחמה עתידית עם חיזבאללה, הכריזו היום (רביעי) במשרד הביטחון על השלמתם בהצלחה של סדרת ניסויים במערכת ההגנה האווירית "שרביט קסמים" שמטרתה להשלים את מעטפת ההגנה הישראלית ולהתמודד עם איום רקטות בטווח בינוני, כאלה שרחוקות מכדי ליירט בעזרת "כיפת ברזל" וקרובות מדי עבור מערכת "חץ".

 

בניסויים שביצעו מנהלת "חומה" במפא"ת עם הסוכנות האמריקנית להגנה מפני טילים (MDA), נבחנו היכולות והביצועים של כלל מערכת "שרביט קסמים", מתוך שאיפה להכניסה לשימוש מבצעי בתוך מספר חודשים .בניסוי נבחנו יכולות המערכת במספר תרחישים, אשר מדמים את המטרות עמן מתוכננת המערכת להתמודד בזמן עימות.

 

עוד כתבות בנושא:

 

בניסוי,  רקטה כבדה עם מאות קילוגרמים של חומר נפץ, שמדמה רקטה שנמצאת בידי חיזבאללה, שוגרה כמטרה. מכ"ם המערכת זיהה את הירי, העביר את הנתונים אל מרכז ניהול הירי, שחישב תוכנית ההגנה נגדה. לאחר מכן, מיירט "שרביט קסמים" שוגר בהצלחה וביצע את כל שלבי הטיסה והשמיד את המטרה כמתוכנן.

 

 
שיגור המיירט של "שרביט קסמים"
שיגור המיירט של "שרביט קסמים" צילום : משרד הביטחון
 
שלב היירוט
שלב היירוט צילום : משרד הביטחון
 
הפגיעה במטרה
הפגיעה במטרה צילום : משרד הביטחון
 

"התהליך בסדרת הניסויים היה מבצע מלא. שוגרו איומים שמדמים תקיפה על מדינת ישראל", אמר ראש מנהלת הגנה אווירית ברפאל, אל"מ (מיל') פיני יונגמן. "בחנו את כל רכיבי המערכת מיגילויוזיהוי, דרך בנית תוכניות יירוט ושיגור מירטים ושיירוטים של כל סוגי האיומים".

 

ניסוי זה גרם למשרד הביטחון להכריז על "שרביט קסמים" כמבצעית - עובדה שתהפוך את ישראל למדינה היחידה בעולם עם מערכת רב-שכבתית ליירוט טילים ורקטות. המערכת מיועדת ליירט רקטות כמו אם-600 או פתח 100, שנמצאות בידיים של חיזבאללה ובעלות כושר דיוק גבוה, המסוגלות להגיע אל מרכז הארץ. החיסרון הוא העלות הגבוהה: כמליון דולר על פי ההערכות לכל יירוט.

 

"זו מערכת נשק פסגת הטכנולוגיה העולמית. יכולותיה מופלאות מול רקטות כבדות שהן ליבת האיום מלבנון", הדגיש ראש מנהלת חומה במפא"ת, יאיר רמתי. "תוצאות הניסוי מאפשרות לנו לממש את כל ייעדנו ואנחנו נעשה צעעדים ראשונים להצבת מערכת הנשק כבר בחודשים הקרובים". 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.