בת אל פפורה- במגרש של הגדולים!

 
עודכן 13:25 30/03/2015

כשבת-אל פאפורה נולדה הרופאים המליצו לאמה לשלוח אותה לבית יתומים לאחר שזיהו שהיא תישאר קטנטנה, לאמה ולה היו תכניות אחרות לגמרי. כשהיא מתנשאת לגובה 120 היא סיימה לימודי משחק בבית הספר ניסן נתיב, שירתה בגלי צה"ל ואף גרפה תפקידים בולטים בקולנוע ובתאטרון, על אף שלא זכתה להרבה תמיכה בתעשייה ממשיכה בת-אל לדהור קדימה. כיום עם מופע חדש שרץ ברחבי הארץ היא מספרת את סיפורה ומציגה שחקנית קטנטנה עם נשמה ענקית.

 
 
 
 
 

 

מסעה של בת-אל פאפורה לאור הזרקורים היה לא פשוט, אבל הילדה שעלתה לארץ מרומניה והשתקעה עם אמה בקריית ים הוכיחה שהמסע הזה שווה כל רגע.  הצגת יחיד חדשה בה מספרת בת-אל את סיפור חייה המרתק, רצה כבר מספר חודשים ברחבי הארץ ובקרוב תגיע פעם נוספת לתאטרון הקאמרי.  מופעה המעורר השראה מגולל את סיפורה של ילדה שנולדה עם מחלה שמונעת את התפתחות הגפיים, ננטשה על ידי אביה ועברה חינוך רוסי מלא אהבה מאמה, כשלאורך כל הדרך מתארת בת-אל בצורה מבריקה את דרכה המפותלת מילדותה, דרך התבגרותה ורגעים בולטים מהמסע לעבר עולם המשחק אותו היא מתארת בתשוקה כחלום ילדות ותיק שאין דבר שיכול היה למנוע ממנה להגשים אותו.

 

אמה, שביקשה עבורה סביבה נורמטיבית, עלתה מרומניה הישר לקריית ים, שם העבירה בת-אל את ילדותה, מקום עם מכשולים לילדה קטנטנה עם שאיפות גדולות. אך אין זה הפריע לילדה לצאת למסע להגשמת חלומה.  "שום דבר לא יכול לערער את הרצון שלי להיות שחקנית, למרות שבדרך לשם נתקלתי לא פעם במכשולים,  ובאנשים שאמרו לי משפטים כמו " את הרי לא תוכלי להשתלב בתעשייה, לא תוכלי להתפרנס, אבל לא נתתי לאף אחד להגיד לי מה אני יכולה, או לא יכולה לעשות"

 

בגיל 11 התקבלה בת-אל למחזמר "אוליבר טוויסט"  בתאטרון הבימה, כבר בגיל הזה היא הבינה שזה מה שתעשה מעתה ואילך. גם כשהיה נראה שהדברים בלתי אפשריים, בת-אל הוסיפה לדבוק בחלומה היא  שירתה בגל"צ, שידרה בגלגלצ, גלי צה"ל ואקו 99. גם שם הציגה את כישוריה  לאחר שירותה הצבאי, עברה לתל אביב, למדה בבית הספר למשחק ניסן נתיב  והתברגה בסרטו של אבי נשר "פעם הייתי" אך נראה היה שהדרך עוד ארוכה.

 

 
בת -אל פפורה
בת -אל פפורה צילום : יחסי ציבור
 

"בגיל ההתבגרות מאוד התעסקתי בשוני שלי ועל איך שהוא משפיע , אבל לא רק בגלל הגובה. הייתי ילדה שמנמנה מחוצ'קנה בלי ציצים ולא ידעתי לסדר את התלתלים שלי. היום אני מרגישה שלא כל בחור יעוט על לשאת אותי בגאון אבל לאו דווקא בגלל הגובה שלי. היום אני מרגישה שאיך שאני נראית מושך אלי גברים ומה שלא תמיד עובר להם חלק בגרון זה לא השוני שלי אלא העצמאות המוחלטת שבה אני חיה. דרוש גבר שיהיה משהו משהו" מתארת בת-אל  מיד כשמעלים את הנושא הרומנטי. ומוסיפה, " אני שומרת בסגפנות על הפרטיות של בני הזוג שלי. אומר רק שמערכת היחסים המשמעותית האחרונה שהייתה לי ארכה שנתיים והיא הייתה עם בחור  בגובה רגיל שאהבתי ואהב אותי בחזרה. בארבע השנים האחרונות היו לי כל מיני אפיזודות שאני לא באמת יכולה לכנות אותן מערכות יחסים. אני מאמינה פטאלית באהבה ובעיני להתאהב זה כמו להיות על הבמה, כמו שיגידו לך כן באודישן זו התרוממות נפש שאין שניה לה. תל אביב שאני כל כך אוהבת מזמנת אלי כל מיני דברים אך עד כה לא זימנה לי מישהו יחיד ומיוחד."

 

בין כל רגעי השיא וההצלחה האופטימיים שחוותה בת-אל היו גם רגעי משבר  ושפל שזכורים לה טוב מאוד.  " הקיץ הראשון אחרי ניסן נתיב, הרגע בו צריכים לגלות לשחקנים שמסיימים בית ספר למשחק, שבקיץ אין עבודה ונוסף לזה גם הייתה מלחמה, לא  היה לי כסף לקנות אוכל, נגמר לי הקרם תלתלים ועכשיו אם אין לי קרם תלתלים אין לי מה לצאת מהבית. אני זוכרת שישבתי על הרצפה בדירה שלי וייבבתי את חיי והרגשתי כזה כישלון שאני לא מצליחה לפרנס את עצמי. ברגע ההוא על הרצפה בקיץ. הבנתי שאני אצטרך להפיק לי את הקריירה שלי, שאני לא מוכנה להיות תלויה בדברים חיצוניים כמו במאים אודישנים וכו. זה רק בונוס. שאני חייבת לחשוף את נפשי כי אני שחקנית וכי אני לא יכולה שלא. המופע הזה נוצר מתוך מצוקה כלכלית ורצון עז לפרוץ וליצור והתמורה ממנו לא מפסיקה להדהים אותי.

 

 
בת -אל פפורה
בת -אל פפורה צילום : יחסי ציבור
 

בהצגה החדשה מספרת בת-אל על הדרך שעברה בחייה, לא נספר על הפרטים העסיסיים, כדי שתלכו לצפות בחיית הבמה הקטנטנה הזאת קורעת את הבמה במופע מוזיקלי מלא הומור, אותו הפיקה לגמרי לבדה, המתאר את חייה במשך שעה ורבע של טקסט יחיד ושירים מקוריים אותם כתבו והפיקו אלון זיגי לוי וגל לב (סודהביט)

 

https://www.cameri.co.il/ecom2?p=27650 לרכישת כרטיסים  :

036060960 או בטלפון:

 

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.