יחימוביץ' לגרבוז: "מדובר בדברים גזעניים, אין דרך אחרת להסתכל על זה"

 
עודכן 07:59 09/03/2015

חברת המחנה הציוני אמרה לאמן בתכנית "אורלי וגיא" כי דבריו בעצרת השמאל היו גזעניים והפצירה בו לא להתבטא בצורה הזו. "יש כאן התנשאות, זלזול כלפי ציבור שלם", היא טענה. גרבוז בתגובה: "זה לא קשור למזרחים בכלל, הדבר האחרון שאפשר להגיד עליי זה שאני גזעני"

 
 
 
 
 

ביקורת גם משמאל. האמן יאיר גרבוז התראיין הבוקר (שני) בתכנית "אורלי וגיא" והתייחס לנאום מעורר המחלוקת שנשא במוצאי שבת בעצרת השמאל. "אני לא מאמין לאלה שמבקרים, הם פשוט מנסים לנצל אנשים תמימים ולהפעיל אותם", טען גרבוז.

 

"זה בדיוק מחזק את תוכן הנאום שלי - איך לוקחים את השוליים ומשסים אותם. אף אחד מהמנהיגים ושיצא נגד דבריי לא חושב שאני גזעני, אני מבטיח", הוא הוסיף. גרבוז הסביר מה המסר שעמד מאחורי דבריו.

 

"הנאום שלי דיבר על תופעות שהיו שוליות ובגלל רשלנות של השלטון, שאפילו לא רצה בהן, הן גדלו והתגברו. זה אומר שזה שלטון שלא דואג למה שקורה סביבו אלא רק לקיומו", הוא אמר.

 

 
"אף אחד מהמנהיגים לא חושב שאני גזעני". גרבוז בנאום בכיכר רבין
"אף אחד מהמנהיגים לא חושב שאני גזעני". גרבוז בנאום בכיכר רבין צילום : חדשות 10
 

חברת הכנסת שלי יחימוביץ', שהתארחה באולפן, מתחה ביקורת על דבריו של האמן ואמרה לו כי הם גזעניים. "אני חושבת שמדובר בדברים גזעניים, אין דרך אחרת להסתכל על זה. 'מחזיקי קמעות ומשתטחי קברים' - אתה מתכוון למזרחים ולא לאשכנזים", טענה יחימוביץ'.

 

"אני מפצירה בפניך ובפני אנשים כמוך, ולא משנה אם זה מימין או משמאל, מדובר פה בקבוצה, בציבור", היא המשיכה, "יש כאן התנשאות, זלזול כלפי ציבור שלם. במהות של העניין זו אמירה גזענית שנאמרה בתום לב, אבל דווקא תום הלב הזה מעיד על עולם פנימי שהוא מאוד בעייתי".

 

בתגובה חזר גרבוז על כך שהוא אינו גזען. "אני לא מסכים כי החלוקה לא נכונה, אני נגד פרימיטיביות ובעד רציונליות זה לא קשור למזרחים בכלל", הוא אמר. "גם בדת היהודית, על כל דורותיה במזרח ובמערב, היו ויכוחים בין עובדי אלילים ובין אנשים מאמינים. זה חלק מהוויכוח שמתנהל כאן וצריך להיות מסוגלים להגיד את זה מבלי שיקפצו ישר ויגידו גזענות. הדבר האחרון שאפשר להגיד עליי זה שאני גזעני".

 

 
"יש כאן התנשאות, זלזול כלפי ציבור שלם". חה"כ יחימוביץ'
"יש כאן התנשאות, זלזול כלפי ציבור שלם". חה"כ יחימוביץ' צילום : חדשות
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.