הכירו את שלמה וקס: תת אלוף במילואים, מפקד חיל התקשוב ומנכ"ל משרד התקשורת בעבר

 
עודכן 13:47 05/03/2015
תא"ל שלמה וקס - מפקד חיל התקשוב לשעבר

תת אלוף במילואים שלמה וקס, שימש כמפקד חיל הקשר, האלקטרוניקה והמחשבים, מנכ"ל משרד התקשורת בעבר והיום כמנכ"ל אגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה. גם הוא חלק מ-183 המפקדים

 
 
 
 
 
תת אלוף במילואים שלמה וקס
תת אלוף במילואים שלמה וקס צילום : יח"צ
 

תא"ל שלמה וקס שימש כמפקד חיל הקשר האלקטרוניקה והמחשבים ובעל ניסיון ותפקידים רבים בחיל.

 

לאחר שירותו הצבאי שימש כמנכ"ל משרד התקשורת, תחת השרות שולמית אלוני ולימור לבנת והיום וקס משמש כמנכ"ל אגוד תעשיות האלקטרוניקה והתוכנה.

 

"הצטרפתי לתנועת 'מפקדים למען ביטחון ישראל' משום שלתחושתי ולמיטב הכרתי, אנחנו חיים על זמן שאול כמדינה יהודית ודמוקרטית, באם לא נשכיל ולא נעשה מעשה, הרי שיקרה לנו אחד מהשניים: או שנהפוך למצורעים בעיני אומות העולם, בדומה לדרום אפריקה בתקופת השלטון של הלבנים, או שנהפוך למדינה דו לאומית


השקפת עולמי הביטחונית נובעת מכך שאני בן להורים שניצלו בעור שניהם מהשואה. חייתי וגדלתי בגבולות 67 ולא בישוב שהנו חמש דקות מכפר סבא״, אלא בכפר סבא ואני זוכר היטב את מבצע קלקיליה, שהתרחש בטרם מלאו לי עשר שנים. אינני מוכן שילדי ונכדי יחיו במדינה שכזו. מדינה שמובלת כיום על ידי הנהגה שמקדשת את האדמה על פני האדם.מדינה שאין לה גבולות מוכרים ואפילו בירתה איננה מוכרת על ידי רוב רובן של מדינות העולם.

 

התמורות המדיניות שנקבל מהסכם אזורי הן חסרות תקדים. מזה שנים אנחנו מתעלמים מהצעה של הליגה הערבית, המונחת לפתחנו ואין אנו אפילו מנסים להתחיל בשיחות על בסיסה. אין אנו מנצלים את ״המצוקה״ בהן מצויות כמה ממדינות הליגה הערבית החוששות לא פחות מראש ממשלתנו מ״האיום האירני״ מחד ומהאיום של האסלאם הקיצוני מאידך. במקום לבוא ולנצל מצב זה לצורך קידום משא ומתן,אנחנו בוחרים להתעלם ולהמשיך ״לנהל״ את הסיכסוך.

 

בעוד אנחנו מבזבזים הון עתק על נקודות ישוב ביהודה ושומרון, שברור לכל בר דעת שבכל הסדר שלא היא בעתיד (אלא באם חלילה נהפוך למדינה דו לאומית) אלו לא יישארו בגבולות המדינה היהודית, אנחנו הולכים ומאבדים חלקים נכבדים מהנגב והגליל, שלא לדבר כלל מה היה ניתן לעשות עם תקציבים אלו,בתחומי החברה?!

 

די להלך אימים על העם הזה, די לאיים בסכנת שואה נוספת, הגיעה העת למעשים באם אנו חפצים להתקיים לאורך שנים כמדינה יהודית ודמוקרטית.


אני טוען כי הגיעה העת שנגבש בראש ובראשונה בינינו לבין עצמנו. מה הן אותם גבולות של המדינה היהודית ונבין כי אנחנו די חזקים כדי להגן על עצמנו בכל גבול שלא יקבע במו״מ.


אינני חושש מהאיומים החיצוניים ,אני ירא ממעשי ידנו ולכן חובתנו ככאלו שנשאו לאורך שנים בנטל הביטחון, לקרוא למנהיגי העם ואין זה משנה מאיזו מפלגה הם, לעשות מעשה ולבחור בדרך המו״מ על בסיס הצעת הסעודים/הליגה הערבית.

 

כן בשלום יש סיכונים, אך אלו פחותים ממלחמה ויש בשלום גם סיכויים. זה הזמן לשאול האם הסכם השלום עם מצריים הביא לנזק או לתרומה?!

 

לקריאה נוספת:

>>2015 היא שנה קריטית לביטחונו של עם ישראל בארץ ישראל!

>>נתניהו מסרב להיפגש עם חברי התנועה

 

 
מפקדים למען בטחון ישראל
מפקדים למען בטחון ישראל צילום : פורום הגנרלים
 

הכתבה נערכה והופקה בשיתוף "מפקדים למען ביטחון ישראל"

  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.