עומרי חיון פורש מעלה ירוק: "ניצלו אותי, התביישו בי, משחקים בפוליטיקה ישנה"

 
עודכן 09:08 04/03/2015

בלוגר הרכילות והבידור עומרי חיון, שהתמודד לראשונה בחייו לכנסת במסגרת רשימת עלה ירוק, חותך מהפוליטיקה פחות משבועיים לפני ההליכה לקלפי בגלל מדיניות ראשי המפלגה: "שימשתי עבורם כלא יותר מאשר שלט חוצות". לדבריו, התנהלות ראשי המפלגה גורמת לשלושה מועמדים נוספים לשקול פרישה. במפלגה הגיבו: "אוהבים את עומרי, הרשימה שלנו מספיק ארוכה ואיכותית"

 
 
 
 
 
עמרי חיון
עמרי חיון צילום : שלומית כרמלי
 

עד שיצא עשן: עומרי חיון, בלוגר הרכילות והבידור שהחליט לזנוח את האתר המצליח שהקים לטובת עשייה פוליטית, הודיע כי הוא פורש מהמירוץ, פחות משבועיים לפני הבחירות, כמחאה על מדיניות המפלגה אליה הצטרף, עלה ירוק. הוא כתב כי ישוב לנהל את הפורטל הקרוי על שמו.

 

"כשהצטרפתי לריצה לכנסת, עשיתי זאת מתוך רצון ואמונה שאוכל לעשות שינוי אמיתי באמצעים פרלמנטריים, למען הקהילה הלהט"בית בישראל עליה אני נמנה, ולמען צרכני הקנאביס וקידום מדיניות אי ההפללה", כתב חיון, "בימים האחרונים הגעתי להחלטה שאיני מוצא את מקומי בין כותלי המפלגה, שמתנהלת כאחרונת המשחקות בפוליטיקה ישנה, קטנה ומלוכלכת".

 

חיון כותב כי קיווה שהצטרפותו תעזור למפלגה לראשונה לעבור את אחוז החסימה, "למרות שקיבלתי גם הצעות להצטרף למפלגות אחרות וגדולות יותר וסירבתי", להגדרתו. הוא מספר כיצד סייע לגייס 250 אלף שקלים לקמפיין למימון מסע הבחירות, אבל "ככל שהזמן חלף, הבנתי שאני משמש עבור המפלגה לא יותר משלט חוצות, תוך שימוש בנכסים הדיגיטליים שלי ובמאות אלפי העוקבים. המפלגה לא רק מתביישת בי, אלא גם מנצלת אותי".

 

 
עומרי חיון בימים שלפני הפוליטיקה. "קיבלתי הצעות ממפלגות גדולות יותר וסירבתי"
עומרי חיון בימים שלפני הפוליטיקה. "קיבלתי הצעות ממפלגות גדולות יותר וסירבתי" צילום : שוקה כהן, יח"צ
 

הוא האשים את המפלגה בכך ש"החביאה אותי מעין הציבור" בקמפיין הבחירות, ואף לא מתכוונת לשלם לו עבור הפרסום בפורטל שלו, למרות הבטחה לעשות כן. הוא טוען כי בשיחות שניהל עם חברי המפלגה נודע לו שעוד 3 מועמדים ברשימה שוקלים לפרוש בעקבות התנהלות מנהלי המפלגה במסע הנוכחי, ומסיים: "אני מקווה שבזכות הפרישה, אולי לראשונה עלה ירוק תקבל את הבאזז שכל כך רצתה, ותעבור את אחוז החסימה".

 

"את מקומו של עמרי יתפוס חוקר בעל שם עולמי"

 

מהמפלגה נמסר בתגובה: "את מקומו של עומרי יתפוס צח קליין, חוקר בעל שם עולמי בנושא השימוש הרפואי בקנאביס והשלכותיו ויוצר סרטים. הראשון שקיבל רישיון ממשרד הבריאות להדריך חולים בשימוש בקנאביס. במאי הסרט "גראס באישור רופא" (2009) בהנחיית אברי גלעד. פיתח פרוטוקול לטיפול בקנאביס שיושם בהצלחה במחלקה סיעודית. בוגר תואר שני בלימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב בתחום השפעת השימוש בקנאביס על בריאות החולים וזיהום מקורות מים וביוב ופרט פיקנטי נוסף: אחיו של ד"ר דב קליין.

 

"למקום החמישי תעלה קרנית ידיד, ממובילות מאבקי החולים הדורשים טיפול בקנאביס, חולת פיברומיאלגיה ומטופלת בקנאביס בעצמה. בוגרת לימודי תיאטרון באוניברסיטת חיפה. כיום סטודנטית לעיצוב גרפי, קופירייטינג ופרסום במכללת תילתן בחיפה. עוסקת בעיצוב גרפי ועובדת כמנהלת שיווק בחברה בעלת מיזם אינטרנטי.

 

"יו"ר המפלגה, אורן ליבוביץ', הגיב לפרישתו של עומרי: 'עומרי בחור מוצלח ורציני ששובץ במקום הרביעי ברשימה מתוך אמונה ביכולותיו. הפרישה היא על רקע העובדה שהוא לא שולב בתשדירי התעמולה בטלוויזיה. על אף עזיבתו אנחנו נמשיך לאהוב ולהעריך אותו על פועלו הרב. בנוגע לטענותיו: יש לציין שהשקענו משאבים רבים ושעות רבות בהפקת תוכן וידאו איכותי וייחודי לקהילה הגאה ומאמינים, כפי שמופיע במצע המפלגה, שיש לתקן את יחס המדינה לחבריה. במקום עומרי נכנס כעת אחד ממומחי המחקר לסביבה וטיפול בחולים סיעודיים בקנאביס הגדולים והמשמעותיים בעולם שקיבל את ההודעה בזמן שהרצה בכנס בצ'כיה ואנחנו גאים שיש לנו רשימה ארוכה ואיכותית שפרישה ופסילה של מועמד מתוכה לא משפיע על איכות הרשימה".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.