ביטחוניסטים נגד נאום נתניהו: "הקרע מהווה סכנה מידית לביטחון ישראל"

 
עודכן 15:02 01/03/2015

אנשי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", המאגדת כ-180 מפקדים בכירים לשעבר בכל זרועות הביטחון, תקפו את נאומו הצפוי של ראש הממשלה בקונגרס. "במקום לעבוד יד ביד עם נשיא ארצות הברית, נוסעים ותוקעים לו אצבע בין העיניים"

 
 
 
 
 
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו לפני העלייה למטוס, הבוקר
ראש הממשלה נתניהו ורעייתו לפני העלייה למטוס, הבוקר צילום : עמוס בן גרשום, לע"מ
 

"אי אפשר כבר להסתיר את הקרע עם האמריקנים ואי אפשר להשלים עם קרע שכזה. אנו מאמינים כי הדבר מהווה סכנה ברורה ומידית לביטחונה של מדינת ישראל. לכן, שוב אנו קוראים לנתניהו לבטל את נאומו ולעצור לפני שיהיה מאוחר מדי" - כך קראו היום (ראשון) ראשי תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" על רקע המראתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנאום השבוע בקונגרס האמריקני נגד הסכם הגרעין עם איראן.

 

התנועה, המאגדת כ-180 מפקדים בכירים לשעבר בגופי הביטחון השונים, כינסה מסיבת עיתונאים על רקע נסיעתו של נתניהו לוושינגטון וקראו לראש הממשלה לבטל את נאומו על מנת לשמור על תקינות היחסים עם הממשל האמריקני. אלוף (מיל') עמירם לוין סיפר כי הוא זה שגייס את נתניהו לסיירת מטכ"ל. "לימדתי אותו לנווט ואני אומר לו: 'ביבי, אתה טועה בניווט'", אמר לוין. "המטרה היא בטהרן ולא בוושינגטון. מנהיגים מדברים בחדרי חדרים ולא בפומבי. הביקור והנאום הוא בדיוק ההיפך. במקום לעבוד יד ביד עם נשיא ארצות הברית, נוסעים ותוקעים לו אצבע בין העיניים. זה פוגע לא רק בנשיא, אלא קודם כל גם באזרחי ארצות הברית שהם אמנם אוהדי ישראל, אבל קודם כל אזרחים אמריקנים".

 

מפקד זרוע היבשה לשעבר, האלוף (מיל') אבי מזרחי, אמר כי הוא מקווה שהנאום הצפוי ישיג את מטרותיו, אבל הוא "חושב שהמהלך הוא לא טוב ויביא להחרפה חמורה עוד יותר ביחסים עם ארצות הברית. כל מה שייצא מזה זה שאיראן שיושבת עכשיו בצד מוחאת כפיים, רואה את הטריז שנכנס בינינו לבין האמריקנים, היא זו שתצא נשכרת. אני חושש שהקונפליקט הנוכחי יביא לכך שרוח המפקד של נשיא ארצות הברית תרד למטה לדרג הצבאי והמודיעיני".

 

במסיבת העיתונאים השתתפו קצינים בכירים נוספים בהם האלופים במילואים אמנון רשף, עמוס ירון וגיורא רום, וכן תת-אלוף (מיל') רן פקר מחיל האוויר. "להגיע למצב שבו יש התמודדות אחד על אחד מול נשיא ארה"ב אמור להיות מוצא אחרון כשכלו כל הקיצים", טען רום. פקר טען ש"התהליך שקורה עכשיו הוא להערכתי מסוכן, ואנחנו צריכים לחשוב עליו היטב ולהיזהר. הגענו לתמיכה מדינית וצבאית שהיא קריטית למדינת ישראל. חיל האוויר, שהוא הזרוע הגמישה ארוכת הטווח שלנו, תלוי בקשרים עם ארצות הברית. ללא התמיכה של ארצות הברית נימצא בבעיה חמורה. אין לנו אופציה להתקוטט עם נשיא ארצות הברית. אני מקווה שבסוף באמת כולם יתעשתו".

 
 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.