למרות מה שיש להם להציע - נתניהו מסרב להיפגש עם חברי התנועה

 
עודכן 19:34 24/02/2015

התנועה למען ביטחון ישראל מבקשת להעמיד לרשות המתמודדים לראשות הממשלה מעל ל-5,000 שנה של נסיון מצטבר. למרות פניות חוזרות ונשנות לראש הממשלה, נתניהו עדיין לא השיב להם. "לא ברור מדוע ראש הממשלה, אשר הוא האמון על המדיניות הביטחונית, מסרב לבקשתנו להיפגש ולהציג את דאגתנו ממצבה הביטחוני של ישראל", שואל האלוף במיל' אמנון רשף, מייסד התנועה

 
 
 
 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת ממשלה
ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת ממשלה צילום : רויטרס
 

פורום הגנרלים (תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל"), החל בחודשים האחרונים להיפגש עם מנהיגי כל המפלגות בכנסת, זאת על רקע דאגת בכירי מערכת הביטחון לשעבר ממצבה הביטחוני המתדרדר של ישראל. ל-183 אנשי הפורום, 5,500 שנות נסיון מצטבר, אותן הם מעוניינים להעמיד לרשות המתמודדים וזאת על מנת, לחזק את החוסן הביטחוני ולהוביל הסדרים ביטחוניים ומדיניים עם שכנינו.


"מטרת הפגישות הנה לשמוע מה התכנית והמדיניות הביטחונית אותה מציגים ראשי המפלגות ולהציג את עמדת ראשי מערכת הביטחון בעבר, החברים בתנועה (מכל הקשת הפוליטית)", מספרים אנשי התנועה. הפנייה הראשונה של "מפקדים למען ביטחון ישראל", נשלחה לראש הממשלה בנימין נתניהו לפני יותר מ-100 ימים, אך למרות משלוח תזכורת שניה ולמרות חשיבות הנושא, לא נתקבלה כל תשובה מצדו של ראש הממשלה ובפועל הוא מסרב להיפגש עם בכירי התנועה.

 

 
מפקדים למען בטחון ישראל
מפקדים למען בטחון ישראל צילום : פורום הגנרלים
 

"אנו באים מתוך ניסיון ביטחוני של שנים, של שרצינו הוא להקשיב לנתניהו ולהשמיע עמדתנו הטוענת כי הסדרים ביטחוניים ומדיניים עם שכנינו, הנם נדבך קריטי בהבטחת הביטחון הלאומי הישראלי", מוסרים חברי התנועה ומביעים צער על היחס לו הם זוכים מראש הממשלה. "אנו קוראים לרה"מ החדש שייכנס לתפקיד לאחר הבחירות, יהא אשר יהיה, לפעול לאור דרך זו", הוסיפו הבכירים בדימוס.


מייסד "מפקדים למען ביטחון ישראל", אלוף (מיל') אמנון רשף, הגיב גם הוא להתעלמות של נתניהו מחברי תנועתו ואמר: "לא ברור מדוע ראש הממשלה האמון על המדיניות הביטחונית, מסרב לבקשתנו להיפגש ולהציג את דאגתנו ממצבה הביטחוני של ישראל". "כלל החברים בתנועה אומרים כי מצבה הביטחוני של ישראל התדרדר הן במישור האסטרטגי והן במישור הטקטי. גם מול החמאס, גם מול עצירת הגרעין האיראני וגם בברית האסטרטגית עם ארה"ב, חלה התדרדרות מסוכנת", הוסיף האלוף רשף.

 

 

הכתבה נכתבה בשיתוף מפקדים למען בטחון ישראל

  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.