יו"ר הרשימה המשותפת עודה על כניסה לקואליציה: "נדבר כשנגיע לגשר"

 
עודכן 19:25 15/02/2015

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, התייחס לאפשרות כניסתם של הח"כים הערבים לקואליציה עתידית ולא פסל את הרעיון. לדבריו, "אנחנו מבחינתו רוצים להיות בכל מקום. כולנו לא רוצים לראות את הממשלה שהובילה למבוי סתום". הוא הוסיף: "לא מקבל את הגישה של 'לאום מול לאום' - אני בעד שיתוף"

 
 
 
 
 

יו"ר הרשימה היהודית-ערבית המשותפת, איימן עודה (חד"ש), התייחס הערב (ראשון) לאפשרות כניסתה של רשימתו לקואליציה בתום הבחירות לכנסת ולראשונה נמנע מלפסול את הרעיון. בראיון לתוכנית "לונדון את קירשנבאום" אמר עודה: "נדבר כשנגיע אל הגשר".

 

על פי הסקרים הנוכחיים, הרשימה המשותפת לה חזויים 13 מנדטים עשויה להפוך למפלגה השלישית בגודלה בכנסת הבאה. לדברי עודה, "אנחנו מבחינתנו רוצים להיות בכל מקום. כולנו לא רוצים לראות את אותה ממשלה שהובילה אותנו למבוי סתום".

 

אמש הושק הקמפיין בערבית מטעם הרשימה - גוררת אחריה ביקורת בשל נוכחות ח"כים שאינם תומכים במדינת לאום יהודית. "אנחנו אכן קבוצה לאומית ולא נוותר כהוא זה על הזכויות הלאומיות, אבל מגיעות לנו גם זכויות אזרחיות. זה לא מוזר שלא רואים ערבים בשום מקום חוץ מבתחנות דלק?", אמר עודה.

 

לדבריו, "אני לא מקבל את הגישה של לאום מול לאום, ערבים מול יהודים. אני בעד שיתוף נגד הגזענות והאפליה של הממסד". הוא הוסיף כי קמפיין הפונה לאוכלוסייה היהודית יושק בהמשך המירוץ ואמר: "אני חושב שנהיה בשורה לכל האוכלוסיות המוחלשות בישראל, ביתר שאת לאוכלוסייה הערבית אך לכולם".

עודה התייחס גם לסרטון הליכוד שבו נרמז כי השמאל בישראל "מכוון" את אנשי ארגון דאע"ש לכיוון ירושלים: "אם בארזים נפלה שלהבת מה יעשו אזובי הקיר? אנחנו באוכלוסייה ערבית אפילו שקופים יותר. כבר משנות ה-90 כשכבר התחלנו להיות חלק מהמשחק התחילו לחפש איך להדיר אותנו".

 
  
 
תגובות
הוסף תגובה 0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.